مصوبه احداث چهار سینما در ایلام معطل تامین زیرساخت از سوی شهرداری

  علی هوشمند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: تفاهم نامه ای بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اعضای شورای شهر در خصوص تکمیل چهار پرده سینمای فرهنگ در این استان منعقد شد که بر این اساس شهرداری زیرساخت های سخت افزاری این اماکن را طی مدت […]

 

علی هوشمند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: تفاهم نامه ای بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اعضای شورای شهر در خصوص تکمیل چهار پرده سینمای فرهنگ در این استان منعقد شد که بر این اساس شهرداری زیرساخت های سخت افزاری این اماکن را طی مدت ۹ تا ۱۲ ماه تامین و معاونت سینمایی وزارت ارشاد نیز نسبت به تجهیز آن اقدام کند.

وی افزود: این مصوبه به دلیل تامین نشدن زیرساخت آن از سوی شهرداری تاکنون بلاتکلیف مانده و اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام یادآور شد: توسعه فضاهای سینمایی از دغدغه های معاونت سینمایی وزارت ارشاد است و استاندار ایلام نیز نسبت به این موضوع در استان حساسیت و ورود جدی داشته است و امیدواریم مدیریت شهرداری در دوره جدید هرچه سریع تر این مسئله و نیاز استان را تعیین تکلیف کند.

هوشمند تاکید کرد: بخش زیادی از هزینه مجتمع های سینمایی به تجهیزات فنی همچون سیستم نور ، پخش ، پرده و صندلی ها اختصاص دارد که معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای آنرا برای ایجاد چهار پرده سینما در استان تقبل کرده ولی این موضوع همچنان در انتظار تامین زیرساخت از سوی شهرداری است.

وی در خصوص مکان سینما قدس سابق ایلام اضافه کرد: این مکان متعلق به بخش خصوصی است که قرار شد در صورت ایجاد مرکزی تجاری و فرهنگی امتیازاتی به صاحبان اعطا شود که این زمین نیز به دلیل بروز مشکل بین مالکان و همچنین اختلاف با شهرداری تاکنون بلااستفاده باقی مانده است./ایرنا