بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام در گرامیداشت ١۵ خرداد

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام، متن این بیانیه به شرح زیر است:یوم الله ١۵ خرداد یکی از روزهای سرنوشت ساز در تاریخ ایران اسلامی است. روزی که مردم مؤمن و دیندار ایران برای دفاع از مرجعیت به میدان آمده و با نثار خون خود، وفاداری خویش به اسلام را به نمایش گذاشتند. […]

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام، متن این بیانیه به شرح زیر است:یوم الله ١۵ خرداد یکی از روزهای سرنوشت ساز در تاریخ ایران اسلامی است.

روزی که مردم مؤمن و دیندار ایران برای دفاع از مرجعیت به میدان آمده و با نثار خون خود، وفاداری خویش به اسلام را به نمایش گذاشتند.

حماسه ١۵ خرداد، با الهام از مکتب عاشورا محقق شد. سخنرانی تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در روز عاشورا و دستگیری ایشان توسط مزدوران رژیم طاغوت، مردم ولایتمدار و عزادار امام حسین(ع) را به میدان آورد، خون های مطهری بر زمین ریخته شد، اما این خون ها جوشید و زمینه ساز پیروزی نهضت حضرت امام خمینی(ره) در بهمن ماه ۵٧ شد.

کسانی که در ١۵ خرداد به امام و مرجعیت لبیک گفتند، مردمی بودند که با انگیزه دینی و اعتقادی قیام کردند و هیچکدام از احزاب و گروه های سیاسی در آن نقش آفرین نبودند.

لذا ١۵ خرداد که به تعبیر امام مبدأ نهضت اسلامی می باشد، بیانگر ماهیت دینی و مردمی انقلاب اسلامی است که باید برای همیشه زنده بماند./ایرنا