۱۰۰ درصد درآمدهای مالیاتی سال ۹۷ ایلام محقق شد

عزیزاله عباسپور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۴۸۰ میلیارد ریال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده بین شهرداری ها، دهیاری ها، امور عشایری، آموزش و پروش و ورزش و جوانان استان توزیع شد. وی انجام تکالیف و ارائه اظهارنامه را شرط لازم برای برخورداری از […]

عزیزاله عباسپور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۴۸۰ میلیارد ریال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده بین شهرداری ها، دهیاری ها، امور عشایری، آموزش و پروش و ورزش و جوانان استان توزیع شد.
وی انجام تکالیف و ارائه اظهارنامه را شرط لازم برای برخورداری از تسهیلات مالیاتی عنوان کرد و افزود: برخورداری از هرگونه تسهیلات و معافیت های مالیاتی مستلزم انجام به موقع تکالیف و ارائه اظهارنامه مالیاتی است.
مدیرکل امور مالیاتی ایلام به تشریح موضوع ارائه اظهارنامه، خوداظهاری مالیاتی، مزایا و نتایج آن پرداخت و از مودیان مالیاتی خواست تا در زمان مقرر برای مشاغل خردادماه و برای اشخاص حقوقی و شرکت ها و صاحبان املاک اجاری تیر ماه اقدام کنند.
عباسپور گفت: عدم ارائه به موقع اظهارنامه باعث عدم امکان بهره مندی از تسهیلات و معافیت های مالیاتی و در نهایت صدور جرایم مالیاتی غیرقابل بخشودگی خواهد شد.
وی شناسایی منابع جدید مالیاتی، بهینه سازی و شناسایی درآمدهای واقعی و ساماندهی معافیت های مالیاتی را از اقدامات و راهکارهایی دانست که با هدف افزایش درآمدهای مالیاتی، اجرایی و عملیاتی شده است./ایرنا