دشمن از توان حمله نظامی به ایران عاجز و ناتوان است

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و رونمایی از آثار فرهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران ابهت پوشالی و قدرت آمریکا را در سطح جهان و منطقه به چالش کشیده است. وی افزود: ایران اسلامی در طول […]

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و رونمایی از آثار فرهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران ابهت پوشالی و قدرت آمریکا را در سطح جهان و منطقه به چالش کشیده است.
وی افزود: ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته تاکنون در مقابل تهدید، تحریم، توطئه و هجمه های دشمنان مقاومت و ایستادگی کرده و همواره با تبدیل این نقاط منفی به فرصت جایگاه خود را تثبیت کرده است.
کریمی تبار یادآور شد: دشمن در جنگ نرم فرهنگی سعی در فاصله انداختن بین مردم بویژه جوانان با ارزش های انقلاب، دفاع مقدس و منویات رهبری و ایجاد شبهه های منحرف گرایانه در ذهن اقشار جامعه به خصوص نسل جوان و نوجوان است.
وی تاکید کرد: باید در این برهه حساس زمانی با درایت، هوشمندی، ایمان و باور قلبی در راستای حفظ نظام و دستاوردهای انقلاب تلاش کنیم تا بار دیگر هجمه های دشمنان خنثی و بی اثر شود.

** فعالیت ۲۹۵ شبکه فارسی زبان مخالف نظام اسلامی
مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام هم گفت: دشمنان انقلاب اکنون به جای جنگ نظامی و سخت در جبهه نبرد نرم فرهنگی و رسانه ای به مقابله با ایران اسلامی پرداخته اند.
محمد بازوند افزود: استکبار جهانی ۲۹۵ شبکه رادیویی و تلویزیونی فارسی زبان ایجاد کرده که مخاطب اصلی محتوای این شبکه ها مردم ایران هستند که بمباران خبری و رسانه ای می شوند.
وی یادآور شد: این شبکه های فارسی زبان اعتقادات، باورها و بنیان خانواده ها را هدف قرار داده اند و هدف آنها القای حس ناامیدی و تنفر مردم از نظام و انقلاب است.
بازوند اظهار داشت: هزینه های نگهداری، ساخت و تولید محتوای این شبکه ها را کشورهای استکباری و شیوخ مرتجع عرب منطقه تامین می کنند تا از طریق این رسانه های ماهواره ای و اینترنتی به کشور ما ضربه وارد سازند.

** انتشار ۱۱۰ عنوان کتاب در کنگره شهدای استان ایلام
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز گفت: سه یادمان از ۳۱ یادمان دفاع مقدس استان ایلام ساخته نشده اند و با احداث این اماکن پرونده ساخت یادمان های استان ایلام تکمیل می شود.
سرهنگ محدرضا شرف بیانی با بیان اینکه یادمان های استان ایلام ردیف ملی تامین اعتبار ندارند، افزود: یادمان های استان ایلام با ردیف بودجه استانی ساخته شده اند در حالی که تجهیز، نوسازی، بهسازی و ساخت یادمان های جدید نیازمند اعتبار است.
وی اظهار داشت: هدف کیفیت بخشی و تکمیل زیرساخت ها در یادمان های دفاع مقدس است که این هدف تنها با تامین اعتبارات ملی و استانی محقق می شود و البته در این میان همکاری فرمانداران شهرستان های مختلف نیز مورد نیاز است.
شرف بیانی در خصوص احداث باغ موزه دفاع مقدس استان ایلام هم اظهار داشت: این باغ موزه یک مطالبه عمومی از طرف مردم استان ایلام بود که بعد از سالیان کش و قوس فاز اول آن به ثمر رسیده است و تکمیل نهایی آن به اعتبار نیاز دارد.
شرف بیانی گفت: از ابتدای جنگ تحمیلی تا سال ۶۴ تعداد ۲۰۰ عنوان کتاب در این حوزه منتشر شده بود و از ۶۵ به بعد مقرر شد هر سال ۳۰ عنوان کتاب منتشر شود و در سال ۹۵ تاکنون ۹۰ جلد کتاب در زمینه دفاع مقدس انتشار یافته است.
وی اظهارداشت: برای کنگره ملی شهدای استان ایلام ۱۱۰ عنوان کتاب تولید و منتشر می شود که ۲۰ عنوان از این تعداد منتشر شده و هشت عنوان آن صوتی است.
وی افزود: امروز پایگاه اطلاع رسانی شهدای فرمانده استان ایلام نیز رونمایی شد که در این پایگاه اطلاع رسانی زندگی نامه، وصیت، فعالیت های فرهنگی و نظامی شهدا بارگذاری شده است و تا قبل از برگزاری کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام اطلاعات سایر شهدای ایلام در این پایگاه اطلاع رسانی بارگزاری می شود.
در این آئین از هشت کتاب صوتی دفاع مقدس با محوریت نقش زنان در جنگ تحمیلی و پایگاه اطلاع رسانی ۳۰ شهید شاخص استان ایلام رونمایی شد.
همچنین در این مراسم ۶ یادمان شهدای گمنام استان ایلام نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.
استان ایلام سه هزار شهید و ۱۱ هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است./ایرنا