سفر ظریف به اسلام آباد، همفکری برای کمک به منطقه

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در ادامه رایزنی های آسیایی خود ، امروز برای گفت و گو با مقامات پاکستان به اسلام آباد سفر می کند. وی در این سفر علاوه بر همتای پاکستانی خود با سایر مقامات ارشد این کشور دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه بویژه پیگیری توافقات اخیر […]

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در ادامه رایزنی های آسیایی خود ، امروز برای گفت و گو با مقامات پاکستان به اسلام آباد سفر می کند.
وی در این سفر علاوه بر همتای پاکستانی خود با سایر مقامات ارشد این کشور دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه بویژه پیگیری توافقات اخیر روسای جمهور دو کشور و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو و تبادل نظر خواهد کرد.
محمد جواد ظریف از زمان آغاز دولت امید و تدبیر تاکنون ۹ بار در مقام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان سفر کرده است.
منابع خبری پاکستان با مهم برشمردن سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد نوشتند: اسلام آباد از همفکری با تهران برای کمک به حل مسائل منطقه استقبال می کند.
پایگاه خبری «نیشن» پاکستان به نقل از یک مقام ارشد این کشور که به نام او اشاره ای نکرد، با اشاره به بالاگرفتن تنش ها میان ایران و آمریکا گزارش داد: اسلام آباد تا جایی که بتواند آماده کمک به تنش زدایی است و ما خواستار بهترین روابط با ایران هستیم .
نیشن نوشت: سفر ظریف فرصتی خوب برای همفکری پاکستان و ایران درباره اوضاع منطقه است درحالی که اسلام آباد به دنبال استفاده از ظرفیت های دیپلماتیک برای دعوت از تهران و واشنگتن به آرامش است که هدف آن اطمینان از پایداری صلح در منطقه می باشد.
این روزنامه پاکستانی افزود: هر نوع درگیری در منطقه مساوی با از دست دادن همه چیز از سوی تمامی طرفین و بازیگران مهم منطقه و جهانی است بنابراین جامعه بین الملل از جمله پاکستان باید نقش خود را برای کنترل اوضاع و جلوگیری از درگیری ایفا کنند.
این سومین سفر ظریف به پاکستان از زمان آغاز دولت فعلی این کشور به نخست وزیری «عمران خان» خواهد بود. محمد جواد ظریف اولین مقام بلندپایه یک کشور خارجی بود که با آغاز دولت عمران خان ۹ شهریور سال گذشته به اسلام آباد سفر کرد و تشکیل دولت جدید پاکستان را تبریک گفت./ایرنا