ترامپ نه تاریخ می داند و نه ایرانیان را می شناسد

«محمدجوادظریف»روز جمعه دراسلام آباد پایتخت پاکستان درگفت وگو باخبرنگار ایرنا در واکنش به سخنان سخیف روز گذشته دونالدترامپ رئیس جمهوری آمریکا در تروریست خواندن ملت ایران، اظهار داشت: آقای ترامپ با اظهاراتش ثابت می کند که ادعای وی و همکارانش برای حمایت از مردم ایران دروغی بیش نیست. وی با یادآوری اینکه ترامپ چند روز […]

«محمدجوادظریف»روز جمعه دراسلام آباد پایتخت پاکستان درگفت وگو باخبرنگار ایرنا در واکنش به سخنان سخیف روز گذشته دونالدترامپ رئیس جمهوری آمریکا در تروریست خواندن ملت ایران، اظهار داشت: آقای ترامپ با اظهاراتش ثابت می کند که ادعای وی و همکارانش برای حمایت از مردم ایران دروغی بیش نیست.
وی با یادآوری اینکه ترامپ چند روز قبل مدعی شده بود که پایان ایران خواهد بود، افزود: ایران شاهد پایان ترامپ خواهد بود ولی وی شاهد پایان ایران نخواهد بود.
ظریف تاکید کرد: ایران هزاران سال بوده و خواهد بود و یک کشور تازه به دوران رسیده نمی تواند اینطور درباره ایران صحبت کند و این نشان دهنده آن است که ترامپ حتی در ظاهرسازی که دیگران می کنند، نمی تواند آن را کاملا ادامه دهد و آن نیت واقعی و درونی خود را درباره مردم ایران بروز می دهد.
وزیرامورخارجه ایران افزود: ترامپ بارها مردم ایران را به لقبی مانند تروریسم که فقط برآزنده خوداوست، متهم کرده. حرف ما درباره تروریسم شعار نیست، ترامپ علنا اعلام کرد که علیه مردم ایران جنگ اقتصادی می کند و این یعنی ترور، یعنی تلاش برای تحمیل یک دیدگاه سیاسی از طریق فشار اقتصادی، از طریق جلوگیری از فروش غذا، دارو مواد اولیه که برخلاف دستور دیوان بین المللی دادگستری بوده و تمام این موارد شامل اقدامات تروریسم اقتصادی او برعلیه ملت ایران به شمار می رود.
ظریف تاکید کرد: اگر کسی تروریست باشد آن شخص، خود ترامپ است که مرتکب تروریسم اقتصادی شده در حالی که جمهوری اسلامی ایران چون همیشه در صف اول مبارزه با تروریسم در این منطقه بوده است.
وی افزود: حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم عراق و سوریه در مقابل تروریسم توسط این ملت ها مورد قدردانی قرار گرفته و این واقعیتی است که همه به آن اذعان دارند.
رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه شب و در جمع کشاورزان آمریکایی در سخنانی سخیف بار دیگر ملت ایران را تروریست نامید و مدعی شد ایران پشت سر تمام مشکلات خاورمیانه قرار دارد./ایرنا