رطوبت، رگبار، گرد و خاک در راه خوزستان

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه زاری روز شنبه اظهار داشت: بررسی نقشه های پیش یابی همچنان تا چند روز آینده جریانات جنوبی را بر روی استان نشان می دهند که باعث انتقال رطوبت از روی خلیج فارس و افزایش رطوبت در مناطق جنوبی می شود. وی افزود: تا آخر هفته جاری […]

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه زاری روز شنبه اظهار داشت: بررسی نقشه های پیش یابی همچنان تا چند روز آینده جریانات جنوبی را بر روی استان نشان می دهند که باعث انتقال رطوبت از روی خلیج فارس و افزایش رطوبت در مناطق جنوبی می شود.

وی افزود: تا آخر هفته جاری نیز به علت بالا بودن ضرایب ناپایداری به ویژه در بعد ظهرها شاهد رشد ابر با احتمال رگبار پراکنده و رعد وبرق و گاهی تندباد لحظه ای به ویژه در مناطق شرقی و شمالی، جنوب و مرکز استان خواهیم بود.

سبزه زاری ادامه داد: وقوع گرد و خاک های همرفتی و گذرا در طی مدت یاد شده دور از انتظار نیست.

مدیر کل هواشناسی خوزستان بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته اهواز با ۴۵ و ایذه با ۱۹ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان و حداقل دمای اهواز ۲۸ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
گرد و خاک ناگهانی از نوع هبوب شامگاه دوشنبه هفته گذشته خوزستان را در نوردید و برای ساعاتی شعاع دید را کاهش داد.
بیشترین میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی جاری (یکم مهر ۱۳۹۷) تا ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۸، در حسینیه اندیمشک به میزان یک هزار و ۱۱۶ و در ایذه ۹۹۷.۶ میلیمتر اعلام شد./ایرنا