بانگ الهی العفو ایلامی ها در نخستین شب قدر طنین انداز شد

این آیین ها در مساجد و برخی منازل شخصی همزمان با شب ۱۹ ماه مبارک رمضان با حضور مردم مومن و خداجوی استان ایلام ساعتی پس از افطار آغاز و تا سحرگاه ادامه داشت. شب زنده داران پیر و جوان و زن و مرد ایلامی شب گذشته با واسطه قرار دادن مولای متقیان حضرت علی(ع) […]

این آیین ها در مساجد و برخی منازل شخصی همزمان با شب ۱۹ ماه مبارک رمضان با حضور مردم مومن و خداجوی استان ایلام ساعتی پس از افطار آغاز و تا سحرگاه ادامه داشت.

شب زنده داران پیر و جوان و زن و مرد ایلامی شب گذشته با واسطه قرار دادن مولای متقیان حضرت علی(ع) به راز و نیاز و عبادت با معبود پرداختند و با قرائت ادعیه ویژه شب های قدر، دعای جوشن کبیر و ابوحمزه ثمالی، برپایی نماز قضا، برگزاری آیین قرآن به سر گرفتن و خواندن زیارت های این شب، سرنوشتی نیکو و تقدیری خیر را از خداوند متعال درخواست کردند.

این آیین بصورت ویژ‍ه در مصلی ایلام با حضور مردم خداجوی برگزار و بصورت زنده نیز از شبکه استانی سیمای مرکز ایلام پخش شد.

در این محافل سخنرانان پیرامون فضیلت شب های قدر و شخصیت و سیره امام علی (ع) سخنرانی کرده و نوحه خوانان در وصف مولای متقیان در شب ضربت خوردن آن حضرت نجواهای عاشقانه با معبود سر داده و نوحه سرایی کردند.

آیین های نخستین شب از لیالی قدر با شکوه خاصی در شهرستان های دره شهر، دهلران، ایوان، مهران، دهلران، سیروان، آبدانان، بدره، چرداول و ملکشاهی با حضور گسترده مردم خداجوی این مناطق برگزار شد.

همچنین بقاع متبرکه این استان بوی‍ژه امامزاده علی صالح(ع) نیز شب گذشته میزبان هزاران شب زنده داری بود که برای آمرزش گناهان و راز و نیاز با معبود به این اماکن مذهبی آمده و با واسطه قرار دادن اهل بیت (ع)، ریختن اشک مغفرت، از پروردگار متعال طلب بخشش کردند.

استان ایلام نزدیک به ۷۰۰ مسجد، حسینیه و تکیه و ۶۰ بقعه متبرکه دارد که در بیش از ۹۰ درصد این اماکن آیین های ویژه لیالی قدر برگزار می شود./ایرنا