انتقال خون ایلام در شب های قدر آماده خونگیری از روزه داران است

دکتر سحر سنایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: در این طرح که همه ساله در لیالی قدر برگزار می شود، خون دهندگان مستمر و دارای سابقه با مراجعه به این پایگاه نسبت به اهدای خون خود اقدام کنند. وی افزود: طرح خونگیری شب های قدر در سه شب ۱۹، […]

دکتر سحر سنایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: در این طرح که همه ساله در لیالی قدر برگزار می شود، خون دهندگان مستمر و دارای سابقه با مراجعه به این پایگاه نسبت به اهدای خون خود اقدام کنند.

وی افزود: طرح خونگیری شب های قدر در سه شب ۱۹، ۲۱ و ۲۳ رمضان برگزار می شود و دیشب به عنوان اولین شب از لیالی قدر بیش ۵۰ نفر برای اهدای خون به پایگاه انتقال خون ایلام مراجعه کردند.

سنایی به افراد روزه دار توصیه کرد: در صورت تمایل برای اهدای خون اوایل صبح و بعد از میل کردن وعده مقوی سحری به این پایگاه مراجعه کنند و یا در شب های قدر بعد از خوردن وعده افطار و شام به اهدای خون اقدام کنند.

وی یادآور شد: این پایگاه در ۲ نوبت صبح و عصر نیز آماده خونگیری از متقاضیان است و از کسانی که برای اولین بار قصد اهدای خون را دارند نمونه گیری سلامت خون انجام می شود و بعد از تایید سلامت خون فرد در فرصت مناسب از وی برای اهدای خون دعوت به عمل می آید./ایرنا