پایانی بر تنش های طایفه ای در ملکشاهی

علی پاشا صیادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه در سالیان گذشته بسیاری از اختلافات بویژه قتل منجر به درگیرهای دسته جمعی و طایفه ای می شود که خود زمینه جرائم و عواقب ناگواری را به وجود می آورد. وی اظهار داشت: یکی از مهم ترین عواقب این تنش های […]

علی پاشا صیادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه در سالیان گذشته بسیاری از اختلافات بویژه قتل منجر به درگیرهای دسته جمعی و طایفه ای می شود که خود زمینه جرائم و عواقب ناگواری را به وجود می آورد.

وی اظهار داشت: یکی از مهم ترین عواقب این تنش های طایفای مهاجرت عده ای کثیری از مردم این شهرستان به سایر شهرستان های همجوار شده بود که به دلیل دوری از درگیرهای احتمالی از منطقه مهاجرت کرده بودند.

دبیر هیئت صلح و سازش ملکشاهی افزود: از سال گذشته تاکنون علی رغم وجود اختلافات و جرائمی مثل قتل در این شهرستان با دخالت بزرگان و پادرمیانی معتمدین و اعضای هیئت صلح و سازش در کنار اعضای محترم شورای تامین شهرستان هیچ گونه درگیری طایفه ای به وجود نیامده و این پدیده غیر فرهنگی و اخلاقی برای همیشه در این شهرستان خاتمه یافته است.

صیادی با بیان اینکه اعضای هیئت صلح و سازش به صورت افتخاری متشکل از ۶۵ نفر هستند خاطرنشان کرد: البته در کنار این افراد سازمان یافته سایر بزرگان و ریش سفیدان و متنفذین و اعضای شورای تامین بویژه فرماندار شهرستان در این فرهنگ سازی نقش آفرین بوده اند.

ساختار ایلاتی ملکشاهی متشکل از ۳۲ طایفه است که در دو منطقه گچی و چمزی این شهرستان مستقر هستند./ایرنا