آینده روشنی پیش روی پتروشیمی ایلام است

حیدر نعمتی روز یکشنبه در نشست بررسی بدهی های شرکت پتروشیمی به شرکت گاز و آبفا اظهار داشت: با توجه به طرح های توسعه ای این شرکت و راه اندازی واحد الفین و سایر طرح های جانبی این شرکت در حال رشد و موجب رونق اقتصادی استان می شود. وی ادامه داد: توسعه شرکت های […]

حیدر نعمتی روز یکشنبه در نشست بررسی بدهی های شرکت پتروشیمی به شرکت گاز و آبفا اظهار داشت: با توجه به طرح های توسعه ای این شرکت و راه اندازی واحد الفین و سایر طرح های جانبی این شرکت در حال رشد و موجب رونق اقتصادی استان می شود.

وی ادامه داد: توسعه شرکت های صنعتی همچون پتروشیمی در تامین زیرساخت های توسعه ای استان نقش بسیار مهمی دارد.

وی تاکید کرد: باید کلی نگری و توسعه محوری جایگزین بخشی نگری و دستگاه محوری شود تا بتوانیم با هم افزایی و همدلی برای توسعه استان گام برداریم.

نعمتی گفت: این نشست پیرو جلسه اقتصاد مقاومتی با دستور استاندار و در راستای تعیین تکلیف بدهی های شرکت پتروشیمی ایلام به شرکت گاز و همچنین تامین آب مورد نیاز این شرکت برگزار شده که خوشبختانه با پرداخت بخشی از بدهی ها توسط این شرکت و همکاری شرکت گاز این مشکل در دست پیگیری برطرف شدن است.

وی ادامه داد: قرار است تا روز سه شنبه هفته جاری ۱۴ میلیارد ریال از بدهی های شرکت پتروشیمی به شرکت گاز پرداخت و ۱۲ میلیارد ریال دیگر تا پایان خرداد ماه بر اساس توافق انجام شده پرداخت شود.

وی اظهار داشت: همچنین توافق شده که بدهی های جاری شرکت پتروشیمی با ۲ هفته تاخیر پرداخت شود و چنانچه این شرکت با مشکلی مواجه شد با انجام مذاکره و مکاتبه با شرکت گاز، ساز و کاری برای پرداخت بدهی جاری خود بکار گیرند تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه شرکت آبفا تامین آب شهروندان را اولویت اصلی خود قرار داده و بر اساس توافقات با شرکت پتروشیمی آب مورد نیاز شرکت پتروشیمی را نیز تامین می کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری و هم افزایی مجموعه شرکت های پتروشیمی، گاز و آبفا مشکلی در زمینه توسعه استان و تعطیلی واحدها ایجاد نشود.

در این نشست مدیران شرکت های پتروشیمی و آب و فاضلاب و شرکت گاز به بحث و بررسی پیرامون دستور کار جلسه پرداختند./ایرنا