شنا در دریای مازندران تا پایان هفته جاری ممنوع شد

نقی کریمیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما از مسافرانی که قصد ساحل گردی در برنامه سفر خود برای تعطیلات هفته جاری به شمال کشور دارند، خواست برای سلامت خودشان از شنا در دریای خزر خودداری کنند. به گفته وی، در مدت ممنوعیت شنا در ساحل خزر در مازندران، پرچم سیاه در […]

نقی کریمیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما از مسافرانی که قصد ساحل گردی در برنامه سفر خود برای تعطیلات هفته جاری به شمال کشور دارند، خواست برای سلامت خودشان از شنا در دریای خزر خودداری کنند.
به گفته وی، در مدت ممنوعیت شنا در ساحل خزر در مازندران، پرچم سیاه در مناطق ۶۰ گانه که طرح دریا از اول خردادماه در آن اجرا شد، بر افراشته می شود.
وی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از شنا و کاهش تلفات انسانی تمام حدود ۷۰۰ نجاتگر موظف به حضور در ساحل در زمان طرح شدند.
بر اساس اخطار هواشناسی مازندران، از فردا دوشنبه جریان ناپایدار جوی این خطه شمال کشور را فرا می گیرد و ضمن بارش رگباری باران و وزش باد ۴۰ تا ۶۰ کیلومتری، دمای هوا نیز بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت و این جریان ناپایدار تا روز پنجشنبه ۹ خردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
طرح دریا از اول خردادماه سال جاری در ۶۰ نقطه از ۳۳۸ کیلومتری ساحل خزر در این استان شروع شد و حدود ۷۰۰ نیروی نجاتگر برای اجرای طرح به کار گرفته شدند.
براساس گزارش ستاد کاهش غریق در مدت کمتر از یک هفته ای از شروع طرح دریا در مازندران ۱۰ نفر از شناگران با کمک نجاتگران از غرق شدن و مرگ حتمی نجات یافتند.
در سال گذشته حدود ۷۰ نفر در ساحل خزر در مازندران به دلیل نابلدی شنا و شنا در مناطق حادثه خیز دریا که در ساحل خزر در این استان ۳۷۰ نقطه اعلام شده، جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ حدود ۲۳درصد کاهش یافت./ایرنا