یورش دوباره صهیونیست ها به مسجدالاقصی

به نوشته پایگاه خبری فلسطین الیوم، عناصر امنیتی رژِیم صهیونیستی با یورش به صحن المصلی زمینه را برای یورش شهرک نشینان صهیونیست فراهم کرده و آنها از طریق باب المغاربه وارد این صحن شده و اقدام به گشت زنی درآن کردند. در روزهای گذشته صهیونیست ها فراخوان برای یورش به مسجدالاقصی را افزایش داده اند […]

به نوشته پایگاه خبری فلسطین الیوم، عناصر امنیتی رژِیم صهیونیستی با یورش به صحن المصلی زمینه را برای یورش شهرک نشینان صهیونیست فراهم کرده و آنها از طریق باب المغاربه وارد این صحن شده و اقدام به گشت زنی درآن کردند.

در روزهای گذشته صهیونیست ها فراخوان برای یورش به مسجدالاقصی را افزایش داده اند و وزیر امنیت داخلی ر|ژیم صهیونیستی نیز به آنها وعده داد که در روزهای آینده مسجدالاقصی به روی آنها باز خواهد بود.

وزارت خارجه اردن روز گذشته خواستار توقف فوری اقدامات تحریک آمیز صهیونیست ها علیه مسجد الاقصی شد.

براساس پیمان‌نامه صلحی که در سال ۱۹۹۴ میلادی، بین اسرائیل و اردن بسته ‌شد، مقرر گردید تا عبادت یهودی‌ها در محوطه مجموعه مسجدالاقصی منع و دولت اردن متولی رسمی مجموعه مسجدالاقصی باشد. اکنون دولت اردن متولی رسمی مسجدالاقصی است.

مسجدالاقصی به عنوان نماد اصلی هویت اسلامی – فلسطینی شهر بیت المقدس همواره هدف اقدامات ویرانگرانه رژیم اشغالگر قدس قرار داشته است.

این اقدامات هتاکانه از سوی رژیم صهیونیستی برای از بین بردن هویت اسلامی بیت المقدس و جایگزین کردن آن با نمادهای صهیونیسم صورت می گیرد./ایرنا