پایان مدرسه با استفاده از ایمپلنت های مغزی گوگل

«نیکولاس کارینوس» یک کارشناس هوش مصنوعی می گوید: با استفاده از این ایمپلنت‌های مغزی در سر می توانیم بدون سوال کردن و یا تایپ حتی یک کلمه به جواب هر سوالی که در سر خود داریم پی ببریم. به گفته این کارشناس، این ایمپلنت های مغزی به ما اجازه می دهند تا همه‌ چیز را […]

«نیکولاس کارینوس» یک کارشناس هوش مصنوعی می گوید: با استفاده از این ایمپلنت‌های مغزی در سر می توانیم بدون سوال کردن و یا تایپ حتی یک کلمه به جواب هر سوالی که در سر خود داریم پی ببریم.

به گفته این کارشناس، این ایمپلنت های مغزی به ما اجازه می دهند تا همه‌ چیز را یاد بگیریم و نیازی به حفظ کردن مطالب نداشته باشیم.

وی خاطر نشان می کند که با استفاده از این ایمپلنت‌ ها دیگر نیازی نیست که همه‌ چیز را دائما از گوگل جست‌ و جو کنید؛ زیرا جواب دقیقا در مغز شما خواهد بود. به عنوان مثال اگر می‌ خواهید معادل یک کلمه را به زبانی دیگر بدانید، جواب را از طریق ایمپلنت هوش مصنوعی که در مغز شماست، خواهید فهمید. برای این منظور تنها کافی است که از مغز سوال بپرسید.

وی چشم‌ انداز این ایمپلنت‌ ها را همانند فناوری استارتاپ «نورالینک» ( Neuralink) توصیف کرد که توسط “ایلان ماسک” بنیان نهاده شده است. این استارتاپ قصد دارد با ساخت تراشه‌ های رایانه‌ای قابل کاشت در داخل مغز انسان، مرز بین بشر و ماشین را کم رنگ‌ تر کند.

گفته می‌ شود این تراشه حس لامسه کاربران را بازیابی می‌کند. این پردازنده با رمزگشایی سیگنال‌ های پیچیده‌ای که در داخل مغز انسان شکل گرفته‌اند، آنها را به رقم تبدیل می‌کند تا بتواند این سیگنال‌ها را پردازش کند. در نتیجه شخصی که این تراشه در مغز وی کار گذاشته می‌شود، امکان کنترل عملکرد عضلات بدن را دارد.

کاربرد این ایمپلنت‌ ها در مغز دقیقا مانند داشتن دستیار هوشمندی است که تقریبا مانند شما فکر می‌کند.

کارینوس معتقد است که این پیشرفت بسیار نزدیک است و تا ۵ سال آینده شاهد تغییرات بزرگی در این زمینه خواهیم بود./ایرنا