عراقچی: با امضای پیمان عدم تجاوز می توان راه اعتمادسازی در منطقه را هموار کرد

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امورخارجه،«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه در آخرین ایستگاه سفر منطقه‌ای خود روز جاری -سه شنبه- در قطر با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد. وی در این دیدار با اشاره […]

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امورخارجه،«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه در آخرین ایستگاه سفر منطقه‌ای خود روز جاری -سه شنبه- در قطر با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

وی در این دیدار با اشاره به سیاست فشار حداکثری و جنگ اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: استقرار و امنیت کامل زمانی در منطقه شکل می‌گیرد که امنیت ملی و منافع اقتصادی همه کشورها تأمین شود.

معاون سیاسی وزارت خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره نقش خود را در تأمین امنیت منطقه ایفا کرده است اما آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهایی که با آنها همراهی می‌کنند باید مسئولیت تبعات تنش آفرینی‌های خود را بپذیرند.
عراقچی بار دیگر هر گونه مذاکره با آمریکا را منتفی دانسته و با تاکید بر اولویت جمهوری اسلامی ایران برای گفت وگو با کشورهای منطقه افزود: با ساز و کارهایی همچون تشکیل مجمع گفت وگوی منطقه‌ای در خلیج فارس و امضای پیمان عدم تجاوز می‌توان راه‌های اعتمادسازی و تعامل سازنده بین کشورهای همسایه را هموار کرد.
در این دیدار شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی با استقبال از رایزنی‌ها و دیدارهای عالی بین دو کشور، از شرایط سخت بوجود آمده در منطقه ابراز نگرانی کرده و خواهان استمرار رایزنی و گفتگو بین دو کشور شد./ایرنا