جودو در ایران ۶۰ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد

آرش میراسماعیلی روز سه شنبه در مجمع سالانه هیات جودو، جوجیتسو و دفاع شخصی استان اردبیل افزود: امسال این فدراسیون برنامه ریزی منظمی برای پیشرفت رشته ورزشی جودو انجام داده و تقویم ورزشی قابل اجرا برای سال جاری تهیه شده است. وی اظهار کرد: در تقویم ورزشی سالانه فدراسیون از همین حالا زمان و مکان […]

آرش میراسماعیلی روز سه شنبه در مجمع سالانه هیات جودو، جوجیتسو و دفاع شخصی استان اردبیل افزود: امسال این فدراسیون برنامه ریزی منظمی برای پیشرفت رشته ورزشی جودو انجام داده و تقویم ورزشی قابل اجرا برای سال جاری تهیه شده است.

وی اظهار کرد: در تقویم ورزشی سالانه فدراسیون از همین حالا زمان و مکان دقیق همه مسابقات، اردوهای آمادگی، اعزام ورزشکاران به مسابقات خارجی و دوره‌های آموزشی مربیان و داوران مشخص و معین شده است.

رییس فدراسیون جودو بیان کرد: با تدبیر، همکاری و حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک مشکلات ناخواسته و تحمیلی به همه رشته‌های ورزشی از جمله جودو برطرف شده است.

او از ترسیم چشم انداز و تهیه برنامه راهبردی برای توسعه و پیشرفت رشته ورزشی جودو در کشور خبر داد و بیان کرد: امید به آینده جودو باید تقویت شود.

میر اسماعیلی گفت: یکی از دغدغه‌های فدراسیون جودو استعدادیابی و آماده کردن تیم پشتیبان است که برای همین امسال بودجه خوبی برای کمیته استعداد یابی در نظر گرفته شده است.

رییس فدراسیون جودو، جوجیتسو و دفاع شخصی افزود: برگزاری منظم مسابقات جودو در تمامی رده‌های سنی در بخش مردان و زنان برگزاری لیگ منطقه‌ای نونهالان، برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مربیان و داوران و اعزام ورزشکاران به مسابقات مختلف برون مرزی از جمله اولویت‌های این فدراسیون است.

او همچنین با اشاره به برنامه این فدراسیون در سال جاری اظهار کرد: امسال تیم ملی جودوی بزرگسالان کشور در مسابقات جهانی ژاپن و تیم ملی نوجوانان و جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا با قدرت حضور خواهند داشت.

وی از اعزام مربیان واجد شرایط به دوره‌های آموزشی خارج از کشور خبر داد و گفت: همچنین خرداد جاری جودوکارانی نیز برای تمرین با نام آوران جهان به کمپ آلمان اعزام خواهند شد.

رییس فدراسیون جودو تاکید کرد: همه باید با وحدت و اتحاد برای توسعه و پیشرفت رشته ورزشی جودو تلاش کنند و امیدواریم در المپیک ۲۰۲۰ شاهد درخشش جودوکاران کشور باشیم.

میر اسماعیلی گفت: با توجه به قابلیت‌ها و استعدادهای منطقه بدون شک در صورت تأمین زیر ساخت‌ها و حمایت و پشتیبانی از جوانان استان اردبیل در آینده نزدیک یکی از مهم‌ترین قطب‌های رشته ورزشی جودو در کشور خواهد شد./ایرنا