۵۰ کانکس برای اسکان اهالی سیل زده یک روستای شهرستان حمیدیه تهیه شد

شاهین هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: اهالی روستای حمدان سلجه به دلیل اینکه بر اثر سیلاب خانه‌های آنها تخریب شده و همچنان برخی مناطق این روستا درگیر آبگرفتگی است در این مدت در چادر و در کنار روستای خود اقامت داشتند. وی گفت: با توجه به اینکه خانه‌های […]

شاهین هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: اهالی روستای حمدان سلجه به دلیل اینکه بر اثر سیلاب خانه‌های آنها تخریب شده و همچنان برخی مناطق این روستا درگیر آبگرفتگی است در این مدت در چادر و در کنار روستای خود اقامت داشتند.

وی گفت: با توجه به اینکه خانه‌های آنها بر اثر سیلاب برای زندگی ناایمن و نامناسب بود و با توجه به گرم شدن هوا، ۵۰ کانکس به همراه کولر برای اسکان اهالی این روستا تهیه شده که تا فردا برای اقامت آنها مستقر و آماده خواهند شد.

هاشمی با بیان اینکه این روستا ۳۴ خانوار دارد افزود: استان کرمان به عنوان معین این شهرستان در کمک رسانی برای انجام عملیات ساخت و ساز خانه‌های تخریب شده کار خود را آغاز کرده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان حمیدیه ادامه داد: تمامی اهالی روستاهای سیل زده این شهرستان به خانه‌های خود بازگشته‌اند.

شهرستان حمیدیه در غرب خوزستان و مرکز آن در ۲۵ کیلومتری غرب اهواز واقع است و شاخه‌های رودخانه کرخه از این شهرستان عبور می‌کند.

اوایل فروردین امسال به دلیل طغیان رودخانه‌های دز، کارون و کرخه برخی مناطق حاشیه‌ای این رودخانه‌ها در خوزستان دچار سیلاب شدند.

هلال احمر خوزستان ۹۱ پایگاه امداد و نجات در این استان راه اندازی و به بیش از ۲۵۶ هزار نفر امدادرسانی کرد.

در اوایل هفته جاری ۱۲ هزار بسته غذا از سوی برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل برای مناطق سیل زده خوزستان ارسال شد./ایرنا