باغ موزه دفاع مقدس ایلام اسفندماه افتتاح می شود

سرهنگ محمدرضا شرف بیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: این فاز به مساحت یک و نیم هکتار قبل از زمان برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام در اسفندماه سال جاری تکمیل می شود. وی افزود: هزینه احداث این باغ موزه که از مطالبات اصلی و به حق مردم […]

سرهنگ محمدرضا شرف بیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: این فاز به مساحت یک و نیم هکتار قبل از زمان برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام در اسفندماه سال جاری تکمیل می شود.
وی افزود: هزینه احداث این باغ موزه که از مطالبات اصلی و به حق مردم استان ایلام بوده از محل بودجه استانی سال ۹۸ تامین اعتبار می‌شود که با تخصیص این اعتبار روند ساخت و تکیمل باغ موزه شتاب بیشتری به خود می گیرد.
شرف بیانی ادامه داد: در این فاز از موزه نقش مردم در جنگ، آوارگی و چادرنشینی آنها، عملیات ها،‌ اماکن جنگی جانمایی می شود و همچنین با نصب اِلمان های متناسب با جنگ تحمیلی در محوطه اداره کل، میدان دفاع مقدس، پارک و میدان معلم این اماکن عمومی به باغ موزه الحاق می شوند و با برداشتن دیواره های پیرامون اداره کل به گستره این موزه افزوده می شود.
وی در مورد علت الحاق این اماکن عمومی به باغ موزه و برداشتن دیواره های اداره کل توضیح داد: هدف جلب نظر مردم برای بازدید آزادانه از باغ موزه است که به این المان های جنگی هر لحظه از شبانه روز دسترسی داشته باشند.
وی اظهار داشت: فاز اول این باغ موزه سال ۹۷ در گستره یک و نیم هکتار و با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در بخش های مختلف بمباران ها، عملیات ها و مناطق جنگی، تصاویر تمام شهدای استان ایلام و … تکمیل شده و به احتمال زیاد در سفر رئیس جمهور به استان ایلام در خردادماه جاری افتتاح می شود.

استان ایلام در جنگ تحمیلی سه هزار شهید و ۱۱ هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرد./ایرنا