کشتارگاه ایلام نباید تحت هیچ شرایطی تعطیل شود

حیدر نعمتی روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: کشتارگاه با بحث سلامت مردم، تأمین بهداشتی گوشت و ملاحظات اجتماعی مربوط می‌شود و همه ما به دنبال هم فکری برای چاره جویی و گشایش کار هستیم. وی ادامه داد: بازرسان تعاون روستایی و بازرسان مجمع مطابق قانون باید نظارت‌های لازم را انجام و […]

حیدر نعمتی روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: کشتارگاه با بحث سلامت مردم، تأمین بهداشتی گوشت و ملاحظات اجتماعی مربوط می‌شود و همه ما به دنبال هم فکری برای چاره جویی و گشایش کار هستیم.
وی ادامه داد: بازرسان تعاون روستایی و بازرسان مجمع مطابق قانون باید نظارت‌های لازم را انجام و در این زمینه قصور نمی‌کردند تا این کشتارگاه با مشکل مواجه نمی‌شد.
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری ایلام اضافه کرد: همه پیگیر فعال سازی کشتارگاه و تداوم فعالیت آن هستیم و از هیچ تلاشی برای رفع مشکل کوتاهی نمی‌کنیم.
نعمتی گفت: اتحادیه مرغداران نباید کشتارگاه را تحت هیچ شرایطی تعطیل کنند، باید از همه ظرفیت‌ها برای فعال سازی آن و تهیه گوشت مورد نیاز مردم استان در این شرایط استفاده کنند زیرا از تسهیلات و حمایت‌های دولتی استفاده کرده اند و اکنون باید به مردم خدمات ارائه دهند.

وی اظهار داشت: رؤسای اتحادیه حق و حقوق خود را بر اساس اسناد و مدارک از طریق دستگاه قضا پیگیری کنند.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری ایلام ادامه داد: همچنین به منظور تضمین بازار، حمایت از مرغداران و تولیدکنندگان داخلی و حمایت از مصرف کنندگان و تعدیل قیمت پشتیبانی امور دام باید به میزان مورد نیاز مرغ لازم برای مصرف استان خریداری و ذخیره کند.

نعمتی همچنین از پشتیبانی امور دام استان خواست برای تأمین ذخیره مورد نیاز تدابیر لازم را بکار گیرد و حتی از استان‌های همجوار مرغ خریداری کند.

وی تاکید کرد: تا جلسات کارشناسی در خصوص قیمت‌ها برگزار نشود هیچ گونه افزایش قیمتی در نشست ستاد تنظیم بازار تصمیم گیری نخواهد شد تا کسی در این بین متضرر نشود./ایرنا