آمریکا با «جاه طلبی شیطانی» به دنبال تسلیم پیونگ یانگ است

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز پنجشنبه نوشت، در بیانیه مرکز تحقیقات سیاسی موسسه مطالعات آمریکا در وزارت امور خارجه کره شمالی آمده است: واشنگتن با وجود حمایت ظاهری از مذاکرات شبه جزیره، به دنبال حل مساله از طریق زور است و چنین اقدامی بیانگر نیت واقعی این کشور در برخورد با مسایل است. کره شمالی […]

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز پنجشنبه نوشت، در بیانیه مرکز تحقیقات سیاسی موسسه مطالعات آمریکا در وزارت امور خارجه کره شمالی آمده است: واشنگتن با وجود حمایت ظاهری از مذاکرات شبه جزیره، به دنبال حل مساله از طریق زور است و چنین اقدامی بیانگر نیت واقعی این کشور در برخورد با مسایل است.

کره شمالی با اشاره به اظهارات «جان بولتون» مشاور امنیت ملی و «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در مورد کره شمالی، آورده است: این افراد از روی نادانی و عدم درک شرایط، به عزت ما توهین کرده اند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز شنبه گفته بود آزمایش موشکی اخیر کره شمالی، نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است.

وزارت خارجه کره شمالی همچنین با انتقاد از تحریم‌های کنونی آمریکا علیه این کشور و توقیف یکی از کشتی‌های باری کره شمالی، نسبت به استفاده انحصاری آمریکا از قدرت هشدار داد.

بیانیه افزوده است: آمریکا تهدید کرده است چنانچه پیونگ یانگ مسیرش را تغییر ندهد، از راه دیگری وارد خواهد شد و این نشان می دهد که واشنگتن قصد دارد با زور ما را خفه کند.

کره شمالی همچنین در این بیانیه به رزمایش های مشترک آمریکا و کره جنوبی و پروازهای شناسایی آمریکا بر فراز کره شمالی اعتراض کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه کره شمالی آمده است: اقدامات خصمانه آمریکا تنها باعث افزایش تنش ها در شبه جزیره کره خواهد شد و جریان نامطلوبی ایجاد می کند./ایرنا