دفاع ملت ایران از آرمان قدس شریف، گواهی بر پایان بی سرانجام معامله قرن

راهپیمایی روز جهانی قدس امسال با شور و شعور ملت ایران به صحنه ای از دفاع از آرمان فلسطین و نفرت از صهیونیست ها و حامیان غربی آنها مبدل شده است. راهپیمایی روز قدس در خیابان‌های تهران و ۹۴۹ نقطه از کشور با شعار «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن با تثبیت آرمان فلسطین» برگزار […]

راهپیمایی روز جهانی قدس امسال با شور و شعور ملت ایران به صحنه ای از دفاع از آرمان فلسطین و نفرت از صهیونیست ها و حامیان غربی آنها مبدل شده است.

راهپیمایی روز قدس در خیابان‌های تهران و ۹۴۹ نقطه از کشور با شعار «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن با تثبیت آرمان فلسطین» برگزار شد و مردم روزه دار ایران در سراسر کشور پس از برپایی راهپیمایی با حضور در مصلاها آخرین نماز جمعه در ماه مبارک رمضان را اقامه کردند.

** کرمان

خیل گسترده مردم روزه دار کرمانی امروز (جمعه) با شرکت در راهپیمایی روز قدس، حمایت و همبستگی خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند. به گزارش ایرنا، هزاران نفر از مردم و مسئولان کرمانی با شرکت در این راهپیمایی مسیر میدان توحید تا مصلی امام علی (ع) این شهر را در آخرین جمعه ماه رمضان پیمودند. مردم کرمان با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و حمل بنرهایی با همین مضمون حمایت خود را از ملت فلسطین اشغالی اعلام کردند.
راهپیمایی روز جهانی قدس امروز به صورت همزمان در ۱۵۰ نقطه استان کرمان برگزار شد.

**فارس

مردم استان فارس همگام و همصدا با دیگر مسلمانان ایران و جهان با شرکت در راهپیمایی روز قدس، فریاد حق طلبی سر دادند. به گزارش ایرنا این راهپیمایی در میدان‌های اصلی شهرهای استان فارس و در شیراز در مقابل حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد.

**زنجان

راهپیمایان زنجانی مسیر میدان قائم تا مصلی را با فریادهای پر خروش خود طی می‌کنند تا در میعادگاه نماز جمعه در صفوف به هم فشرده و دشمن شکن، نمایشی دیگر از اتحاد و همبستگی را در پای آرمان‌های جهانی انقلاب اسلامی به نمایش بگذارند. مردم مؤمن زنجان باسر دادن شعارهای مرگ براسرائیل، اسرائیل حیا کن جنایت را رها کن و آمریکا این آخرین پیام است راه فلسطینیان قیام است نفرت و انزجار خود را نسبت به صهیونیسم و استکبار جهانی نشان دادند. طبق روال سال‌های گذشته، همزمان با مرکز استان، مراسم راهپیمایی روز قدس در تمام مراکز شهرستان‌ها و همچنین مراکز بخش‌ها و تعدادی از روستاهای استان زنجان در حال برگزاری است. در شهر زنجان، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در پایان مراسم راهپیمایی روز قدس در جمع راهپیمایان سخنرانی کرد.

**البرز

راهپیمایی روز قدس در کرج و دیگر شهرهای استان البرز نیز همزمان با سراسر کشور برگزار شد، در راهپیمایی مردم روزه دار استان با سردادن شعارهایی نظیر ” فرموده امام امت ماست، اسرائیل اسرائیل دشمن اصلی ماست”، “روز جهانی قدس، زنده و پاینده است، خورشید این انقلاب، همیشه تابنده است”، “پیام قرآن ما وحدت مسلمین است، آزادی فلسطین، خواسته مسلمین است” و “در آخرین جمعه ماه خدا، آید صدای مرگِ بر آمریکا” خشم و انزجار خود را از رژیم اشغالگر قدس و حمایت از ملت مظلوم فلسطین اعلام داشتند.

** آذربایجان شرقی

مردم شهرهای ۲۱ گانه آذربایجان شرقی نیز همزمان با سراسر کشور امروز از ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، برای اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام بیزاری از رژیم غاصب صهیونیستی به خیابان‌ها آمده‌اند.

مردم ولایتمدار و انقلابی کلان شهر تبریز از مسیرهای هشتگانه اعلام شده قبلی، در گروه‌ها و صف‌های منظم در حالی که شعارهای “هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید”، “فلسطین می رزمد، اسرائیل می لرزد” و “روز قدس، یوم الله یوم الله” سر می‌دهند، به سمت مصلای امام ره تبریز در حرکت هستند. راهپیمایان روز قدس در شهرستان ۲۵۵ هزار نفری مراغه نیز با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز قدس، حمایت از آرمان‌های فلسطین و انزجار از اسرائیل غاصب را فریاد می‌زنند.

**لرستان

مردم لرستان در شهرهای مختلف از نخستین دقایق آغاز راهپیمایی در مسیرهای تعیین شده حضور یافتند و با حمل دست نوشته و پلاکاردهای مختلف، اقدامات خصمانه رژیم غاصب صهیونیستی در فلسطین را محکوم کردند. راهپیمایان تصاویری از مبارزات مردم فلسطین و وحشی گری های اسرائیل در این سرزمین را در دست دارند و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نفرت و اعتراض خود را نسبت به جنایات این رژیم و همدستانش ابراز داشتند. در پایان راهپیمایی روز جهانی قدس در خرم اباد مرکز استان لرستان حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برای مردم روزه دار سخنرانی کردند.

**خراسان جنوبی

راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با سراسر کشور و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در ۳۰ نقطه استان مرزی خراسان جنوبی برگزار شد. این راهپیمایی روز جمعه در شهر بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی ساعت ۱۰:۳۰ صبح از میدان شهدا آغاز شد و در مسیرهای میدان ابوذر، خیابان ارتش، بلوار پاسداران تا مسجد امام حسین (ع) ادامه یافت. حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه که امروز به خراسان جنوبی سفر کرده است نیز به جمع راهپیمایان در بیرجند پیوست. قشرهای مختلف مردم مومن و روزه دار در صفوف یکپارچه در حالی که نماینده ولی فقیه در استان و پیمایان روز قدس با سر دادن شعارهای انقلابی همچنین سیاست های استکبار جهانی در راس آنها آمریکا و صهیونیسم جهانی را محکوم و بر ضرورت وحدت و هوشیاری بیش از پیش مسلمانان در مقابل توطئه ها و هجمه های دشمنان تاکید کردند.

**قزوین

راهپیمایی روز قدس همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور پرشور مردم در ۱۲۰ نقطه در ۶ شهرستان استان قزوین برگزار شدمردم ولایتمدار و روزه دار استان قزوین در روز همبستگی ملت‌های آزدایخواه جهان و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین با حضور پرشور در راهپیمایی وحدت آفرین روز قدس با ندای مرگ بر آمریکا و اسرائیل، مخالفت خود را با ظلم و ستم قدرت‌های جهانی علیه ملت مظلوم سراسر جهان به ویژه ملت فلسطین اعلام کردند و رهایی قدس شریف را از چنگال صهیونیست‌ها خواستار شدند.

**هرمزگان

همزمان با فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برابر با دهم خرداد ماه ۹۸، راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور مردم شیعه و اهل سنت هرمزگان در شهرها، بخش ها و جزیره های این استان برگزار شد. مردم هرمزگان با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین به نمایش گذاشته و جنایت‌های رژیم صهیونیستی که با حمایت آمریکا در سرزمین اشغالی قدس انجام می‌شود، را محکوم کردند. راهپیمایی روز جهانی قدس در بندرعباس مرکز استان هرمزگان نیز ساعت ۱۱ ظهر از محل بوستان شهید دباغیان به سمت مسجد جامع بندرعباس با شعار لا الله الا الله محمد رسول (ص) ما همه باهم هستم پشت ولایت هستیم، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آماده آغاز شد، دسته دسته به جمع عظیم راهپیمایان اضافه شده و با حضوری گسترده و منسجم رهایی قدس شریف را فریاد زدند.

**همدان

مردم دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان با حضوری باشکوه در راهپیمایی روز قدس بار دیگر همبستگی و اتحاد خود را با ملت مظلوم فلسطین به نمایش گذاشتند. راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان نماد مبارزه با استکبار و نظام سلطه، با حضور پرشور و باشکوه مردم مؤمن و روزه دار همدان در بیش از ۳۰ نقطه این استان برگزار شد. مردم روزه دار استان همدان از اقشار مختلف از ساعات اولیه صبح به خیابان‌ها آمده و در کنار سایر مسلمانان جهان ندای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دادند.

**مازندران

مردم مازندران همانند مردم سراسر کشور امروز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس، ندای “آزادی قدس” و قبله نخستین مسلمانان را فریاد زدند. مردم دیار علویان با سردادن شعارهایی چون ” مرگ بر اسرائیل “، ” مرگ بر رژیم صهونیستی غاصب “، ” مقابله با معامله قرن “، “الموت لامریکا “، ” الموت لاسرائیل “، ” یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا حمایت تمام قد خود را از مردم مظلوم فلسطین به رخ جهانیان کشیدند. مازنی‌ها امروز بعد از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی نه تنها حضورشان کمرنگ نشد بلکه امروز آگاه‌تر از آن زمان ابتدای انقلاب با هوشیاری نسبت به مسائل روز جهان و توطئه‌های دشمنان با شعارهای متناسب با موقعیت و شرایط زمان در راهپیمایی روز قدس در ۶۲ نقطه استان شرکت کردند.

**بوشهر

روزه داران بوشهری با لبیک به ندای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبرمعظم انقلاب در هوای بسیار گرم این شهر برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین به خیابان آمدند و با سردادن شعارهای مرگ بر اسرائیل، آمریکا و انگلیس خواهان آزادی قدس شریف از اشغال صهونیست ها شدند. آنان با حمل پلاکارد ها و کاغذ نوشته‌هایی طرح آمریکایی صهیونیستی معامله قرن را محکوم و آن را خیانتی آشکار به حاکمیت ملت فلسطین دانستند. راهپیمایی بوشهریها که قشرهای مختلف مردم در آن شرکت داشتند از مقابل بانک صادرات آغاز و تا مصلای نماز جمعه این شهر پایان یافت.

** گیلان

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، راهپیمایی این روز باشکوه همزمان با سراسر میهن اسلامی با شعار «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن با تثبیت آرمان فلسطین» در استان گیلان نیز برگزار شد. در رشت مردم مومن و روزه دار این شهر از مسیرهای چهارگانه تعیین شده، خود را به مصلی امام خمینی (ره) میعادگاه نماز جمعه این شهر رسانده و پرشور تر از سال‌های قبل، حمایت از آرمان قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین را فریاد زدند. گزارش خبرنگاران ایرنا از دیگر شهرهای استان گیلان نیز حاکی از برگزاری باشکوه مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس و شرکت پرتعداد روزه داران در میعادگاه های نماز جمعه است. حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سخنران روز قدس در رشت بوده است.

**کرمانشاه

همزمان با فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان (۱۰ خرداد) مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در کرمانشاه برگزار شد. مردم مؤمن و روزه دار کرمانشاه امروز در حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند. مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در کرمانشاه از مسیر میدان انقلاب (شهرداری سابق) با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم برگزار شد و در مسجد جامع محل برگزاری نماز جمعه تجمع کردند. جمعیت حاضر در مراسم راهپیمایی روز قدس فریادهای کوبنده مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر داده و همچنین معامله قرن را در این مراسم ضد صهیونیستی به شدت محکوم کردند.

**چهارمحال و بختیاری

راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان با طنین ندای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل در نقاط مختلف استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد. مردم ولایتمدار و روزه دار چهارمحال و بختیاری در روز همبستگی ملت‌های آزدایخواه جهان و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین با حضور پرشور در راهپیمایی وحدت آفرین روز قدس با ندای مرگ بر آمریکا و اسرائیل، مخالفت خود را با ظلم و ستم قدرت‌های جهانی علیه ملت مظلوم فلسطین اعلام کردند و رهایی قدس شریف را از چنگال صهیونیست‌ها خواستار شدند. مردم مؤمن و روزه دار این استان با فریاد آزادی قدس، راهپیمایی عظیم روز قدس را محلی برای وحدت امت اسلام و خشم و انزجار خود از اشغالگران صهیونیست قرار دادند تا جهانیان بدانند که ملت مظلوم فلسطین تنها نیست.

**مرکزی

راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در ۱۰۱ نقطه شهری و روستایی این استان برگزار شد. مردم روزه‌دار استان مرکزی با حضور پرشور خود مسیرهای از پیش اعلام شده راهپیمایی را در نقاط مختلف این استان پیمودند و در صفوف به هم فشرده با سردادن شعارهایی چون «الله و اکبر»، «مگ بر ضد ولایت فقیه»، «یا ایهاالمسلمون اتحدو اتحدو»، «ما پیروان حیدریم فدائیان رهبریم» و «خامنه ای رهبر مسلیمن است وارث و افتخار مومنین است» انزجارخود را از رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی فریاد زدند. قشرهای مختلف مردم با وجود گرمای هوا درحالی که تصاویر امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، قدس شریف و دست نوشته‌هایی با مضامین حمایت از فلسطین را در دست داشتند با سردادن شعارهایی خواهان پایان اشغالگری در سرزمین فلسطین شدند. راهپیمایی روز قدس در شهر اراک از ساعت ۱۱ صبح روز جمعه از میدان شهدا آغاز شد و شرکت کنندگان در آن پس از پیمودن مسیر پل خیبر، خیابان محسنی، خیابان شیخ فضل الله نوری تا مصلای بیت‌المقدس این شهر تجمع کردند.

**یزد

مردم مومن، ولایتمدار و با بصیرت روستاها، بخش ها و شهرهای استان یزد امروز در آخرین جمعه ماه رمضان و همگام با ملت شجاع ایران و برخی کشورهای جهان با حضور پرشور و حماسی خود در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند و بار دیگر آزادی قدس شریف را فریاد زدند و توطئه های آمریکا و غاصبان رژیم صهیونیستی در طرح خائنانه معامله قرن را محکوم کردند.

**سمنان

راهپیمایی مردم روزه دار استان سمنان همزمان با سراسر کشور، در ۴۸ نقطه از این استان برگزار شد. مردم سمنان با دهان روزه و مشت هایی گره کرده به خیابان آمده و حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین و انزجار از مستکبران و زورگویان جهان را اعلام کردند. مردم سمنان در مسیرهای تعیین شده با فریادهای «مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، الله اکبر» با اعلام حمایت خود از مقاومت مردم فلسطین، هر گونه دست اندازی به سرزمین مردم این کشور را را محکوم کردند.

**اردبیل

مردم انقلابی و مومن اردبیل در مناطق مختلف این استان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس آزادی نخستین قبله مسلمانان را فریاد زدند. به گزارش ایرنا، در شهر اردبیل، شهروندان مؤمن در حالی که شاهد بارش رگباری در این شهر بودند به صورت گسترده در راهپیمایی روز قدس شرکت داشته و با صلابت شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده، آذربایجان اویاقدی، انقلابا دایاخدی، یا ایها المسلمون اتحدود اتحدو، بیت المقدس گرگ آزاد اولاً و.. سر می‌دادند.

**قم

همزمان با روز جهانی قدس، مردم قم با حضور باشکوه خود در راهپیمایی این روز بزرگ، یکصدا در محکومیت طرح سیاه معامله قرن، فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند و فضای شهر را در دفاع از آرمان مقاومت مردم فلسطین حماسی ساختند. به گزارش ایرنا، قم در روز جهانی قدس یکپارچه ندای مقاومت بود و مردم این شهر بار دیگر نشان دادند آرمان رهایی فلسطین را لحظه‌ای فراموش نمی‌کنند و اجازه نمی‌دهند گردن کشان عالم در اجرای توطئه شوم معامله قرن موفق شوند.

**آذربایجان غربی

مردم مومن، ولایتمدار و روزه دار آذربایجان غربی بار دیگر با لبیک گفتن به آرمان های امام راحل، راهپیمایی حماسی و باشکوه روز جهانی قدس را با شعار «شکست معامله قرن و تثبیت آرمان فلسطین است» برگزار کردند. مردم غیور این استان مرزی اعم از زن و مرد، پیر و جوان، دانش آموز و طلبه روز جمعه و همزمان با سراسر کشور در میدان‌های اصلی شهرهای ۴۲ گانه استان گردهم آمدند تا بار دیگر اتحاد و انسجام خود را به رخ جهانیان بکشند و ضمن ابراز انزجار از سیاست‌های منطقه‌ای استکبار جهانی و آتش افروزی ایادی کفر در کشورهای مسلمان، ندای حمایت از آزادی فلسطین را سر دهند.

**ایلام

همزمان با سراسر کشور در آخرین جمعه ماه رمضان مردم مؤمن و روزه دار ایلام در جای جای این استان با حضور در خیابان‌ها و با مشت‌های گره کرده بر علیه جنایات رژیم صهیونیسم و حامیانش شعار دادند. مردم استان ایلام از زن و مرد، کوچک و بزرگ، پیر و جوان از همه قشر، مقام و شغلی با وجود گرمای هوا بار دیگر حمایت خود را از مردم مسلمان و در بند فلسطین حمایت کردند. شعارهایی چون الله اکبر، مرگ بر آمریکا، اسرائیل و آل سعود، سر دادند و بار دیگر با آرمان‌های انقلاب، امام و رهبری تجدید بیعت کردند و انزجار خود را نسبت به غاصبان جهانی نشان دادند.

**خراسان شمالی

مردم روزه دار و انقلابی استان خراسان شمالی، اعم از شیعه و اهل سنت، در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز جهانی قدس به صحنه آمده و با خروش فریادهای «مرگ بر اسرائیل»، ضمن حمایت از مردم مظلوم فلسطین بر سر آرمان های قدس شریف پای فشردند. مردم شهیدپرور و ولایتمدار خراسان شمالی در جای جای این استان از مرد و زن، پیر و جوان و شهری و روستایی در قومیت‌های مختلف کرد و ترک و تات و ترکمن و فارس در سرزمین رنگین کمان فرهنگ‌ها، امروز در چهلمین سال متوالی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر در راهپیمایی بزرگ روز قدس حضوری پرشور یافتند تا به ملت مظلوم فلسطین و همه مظلومان جهان اعلام کنند که همیشه پشتیبان آنها هستند و نمی‌گذارند ذره‌ای حقوقشان پایمال شود.

**سیستان و بلوچستان

راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان نماد مبارزه با استکبار و نظام سلطه با حضور پرشور مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در ۵۰ نقطه جمعیتی این استان برگزار شد. شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان پلاکاردها و دست نوشته‌هایی از مبارزات مردم مظلوم فلسطین در دست داشتند و نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی بویژه رژیم اشغالگر قدس اعلام کردند. مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان همچون دیگر آزادی خواهان جهان با حضور به یادماندنی خود در راهپیمایی روز جهانی قدس حماسه بزرگ دیگری در دفاع از مظلومان عالم رقم زدند؛ حضور جوانان بویژه دانشجویان، دانش آموزان، ورزشکاران، هنرمندان، روحانیان، بازاریان و اصناف در کنار مسئولان صحنه زیبایی از اقتدار و عظمت مردم این دیار را به نمایش گذاشته است.

**کهگیلویه و بویراحمد

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان قشرهای مختلف مردم ولایتمدار، شریف و روزه دار کهگیلویه و بویراحمد همزمان با سراسر کشور حضورحماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس داشتند. مردم روزه دار یاسوج راهپیمایی روز قدس را از میدان هفت تیر شروع و خیابان های طالقانی و مسجد صاحب الزمان (عج) به سمت مصلای امام خمینی (ره) را پیمودند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی با سر دادن شعارهایی از قبیل ما همه سرباز توایم خامنه ای گوش به فرمان توایم، قدس نماد وحدت اسلام است میراث جاودانه امام است، الله اکبر، لا اله الا الله، یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا، هیهات من الذله، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود خائن، اسرائیل مرگت باد ننگت باد، اسرائیل نابود است فلسطین پیروز است، آزادی فلسطین شعار مسلمین است، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست، ما ذوالفقار حیدریم فداییان رهبریم، ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، دست خدا بر سر ما خامنه ای رهبر ما و وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد حمایت خود از ملت مظلوم فلسطین اعلام کرده و انزجار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی را نشان دادند.

**خراسان رضوی

راهپیمایی روز جهانی قدس روز جمعه همزمان با سراسر کشور با حضور زائران و مجاوران روزه دار بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) در مشهد و دیگر شهرستان ها و شهرهای استان خراسان رضوی برگزار شد. راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر مقدس مشهد از میدان ۱۵ خرداد این شهر آغاز شد و راهپیمایان روزه دار به سوی حرم مطهر رضوی حرکت کردند. راهپیمایان در انتهای مسیر با ورود به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به استماع سخنان سعید جلیلی نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی پرداخته و سپس به اقامه نماز جمعه پرداختند.

**خوزستان

راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس با حضور گسترده مردم و مسئولان در اهواز و بیش از ۷۰ نقطه از استان خوزستان برگزار شد. شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس طهر جمعه با شعاهایی نظیر ” مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا” حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کردند و انزجار خود را از دشمنان اسلام به ویژه آمریکا و اسرائیل غاصب به گوش جهانیان رساندند. راهپیمایان پس از حضور در راهپیمایی این روز برای اقامه نماز جمعه در مصلی مهدیه امام خمینی (ره) اهواز گرد هم آمدند.

**گلستان

مردم روزه دار استان گلستان اعم از شیعه و سنی، زن و مرد و پیر وجوان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، ندای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آزادی قدس از چنگال رژیم صهیونیستی سردادند. مردم شهر گرگان و دیگر نقاط استان گلستان همزمان با سراسر کشور راهپیمایی روز جهانی قدس را با حضور گسترده خود، با شکوه برگزار کردند و همراه با مسلمانان جهان با فریادهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا، روحیه استکبار ستیزی و مقابله با ظلم رژیم صهیونیستی نسبت به مسلمانان مظلوم فلسطین را به نمایش گذاشتند.

**کردستان

راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس همزمان با سراسر کشور در سنندج مرکز استان کردستان و دیگر شهرستان ها و شهرهای این استان با حضور انبوه مردم روزه دار برگزار شد. راهپیمایان در کردستان با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از آرمان ملت فلسطین اعلام کردند./ایرنا