معاون دبیرکل حزب الله لبنان: روز جهانی قدس سنگ بنای استقلال منطقه و ملت ها است

شیخ نعیم قاسم که پنحشنبه شب در ضیافت افطاری سفارت ایران در بیروت سخن می‌گفت، با توصیف ملت فلسطین به عنوان ملتی انقلابی، شریف و قهرمان افزود که با حضور این ملت، رژیم صهیونیستی نمی‌تواند موجودیت داشته باشد. شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: اسرائیل از هر وسیله‌ای برای کسب مشروعیت و موفقیت استفاده کرد اما […]

شیخ نعیم قاسم که پنحشنبه شب در ضیافت افطاری سفارت ایران در بیروت سخن می‌گفت، با توصیف ملت فلسطین به عنوان ملتی انقلابی، شریف و قهرمان افزود که با حضور این ملت، رژیم صهیونیستی نمی‌تواند موجودیت داشته باشد.

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: اسرائیل از هر وسیله‌ای برای کسب مشروعیت و موفقیت استفاده کرد اما موفق نشد در مقابل مقاومت اسلامی در فلسطین و لبنان و در امتداد منطقه توانست سرزمین‌ها را آزاد کند و به وزنه سنگینی در معادله تبدیل شود و توانست به امتداد واقعی به محوری تبدیل شود که شامل ایران، سوریه، یمن، فلسطین، لبنان، عراق و سایر مجاهدان در مناطق مختلف منطقه و تمام آزادی خواهان جهان، تبدیل شود.

** معامله قرن مرده به دنیا آمده و مقاومت تنها راه حل است

نعیم قاسم تاکید کرد: معامله قرن یک طرفه است؛ یک طرف آن آمریکا و اسرائیل و کسانی قرار دارند که با آنان همراه شده‌اند، اما طرف مقابل و مرتبط با این طرح که آن را امضا کند وجود ندارد، یک فلسطینی که با آن موافقت کند، وجود ندارد، بنابراین این معامله‌ای است که مرده به دنیا آمده و مقاومت تنها راه حل است.

وی ادامه داد: اخباری را مبنی بر برگزاری کنفرانس بحرین در ارتباط با موضوع اقتصادی فلسطین می‌شنویم، کنفرانسی که کاملاً اسرائیلی است، زیرا هدف از آن تلاش برای عادی سازی روابط با اسرائیل و ترویج استمرار و ثبات آن و نیز زمینه سازی برای معامله قرن است، از همین رو این کنفرانس نمی‌تواند هیچ مشارکتی به نفع قضیه فلسطین داشته باشد.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: کنفرانس بحرین اگر برای حمایت از فلسطین بود بی شک شکل و صورت دیگری داشت و شرکت کنندگان در آن متفاوت بودند و باید در نظر داشت که اصل هر کنفرانسی برای حمایت فلسطین مبتنی بر حمایت از مقاومت و آزادی و مخالفت با اشغالگری است، اگر این عناوین در آن وجود نداشته باشد به این معنی است که در راستای حمایت از ملت فلسطین نیست.

وی با بیان اینکه اشغال تنها با مقاومت قابل حل است، اظهار داشت: تمام آنچه در منطقه ما آزاد شده و تمام اقداماتی که در مقابله با اشغالگری اسرائیلی صورت گرفته است، همه به مقاومت باز می‌گردد حتی زمین‌هایی که تحت عنوان توافقنامه‌های صلح بازگردانده شده، از بیم مقاومت بوده است زیرا مقاومت اصلی است که می‌تواند زمین را بازگردانده و انسان را آزاد کند.

** اگر ایران نبود خلیج فارس امنیت نداشت

معاون دبیر کل حزب الله لبنان یادآور شد: اینکه هیچیک از طرح‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه به موفقیت نرسید به دلیل استمرار مقاومت و وجود آن است.

وی در ادامه اظهار داشت: برای شرکت کنندگان در مکه بهتر بود به منظور تضمین امنیت عربی- اسلامی مشترک و به جای اینکه آمریکا وارد صحنه شده و همه زمینه‌ها را به نفع اسرائیل فراهم کند، دنبال راهی برای تفاهم با ایران و سایر کشورهای عربی و اسلامی می‌بودند.

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: هیچ دلیلی برای ترس از ایران و تهدید آن علیه امنیت منطقه خلیج فارس وجود ندارد، اگر ایران نبود خلیج فارس امنیت نداشت؛ دلیلی برای ترس از ایران و نگرانی از آن برای قضیه فلسطین و آینده آن وجود ندارد، اگر ایران نبود امروز این تکاپوی گسترده هم وجود نداشت و این خیزش و حمایت بزرگ برای مقاومت نیز دیده نمی‌شد.

وی تصریح کرد: آمریکا می‌تواند تحریم‌ها را تحمیل کند، می‌تواند فتنه انگیزی کند، می‌تواند به اسرائیل کمک کند و می‌تواند بیت المال مسلمانان در منطقه خلیج فارس را به نفع خزانه اسرائیل به غارت ببرد، اما نمی‌تواند سرزمین اشغال شده را حفظ کند، نمی‌تواند ملت‌های منطقه را فریب دهد، نمی‌تواند بر یمن مقاوم و شجاع تسلط پیدا کند، نمی‌تواند با پول فلسطین را شکست دهد و نمی‌تواند لبنان را گروگان بگیرد؛ این مقاومت شکل گرفت و آغاز شد و ادامه یافت و به اذن خداوند پیروز خواهد بود.

شیخ نعیم قاسم در ادامه اظهار داشت: باید به امام خامنه ای برای ادامه این مشی درود فرستاد، او آشکارا از حمایت از فلسطین و ضدیت با طرح اسرائیلی سخن می‌گوید و ما می‌دانیم چقدر ایران وقت برای فلسطین صرف کرد و رفتار و حرکت آن در این مسیر مبتنی بر عقیده، اصول، اخلاق و انسانیت بوده است و این مشی است که پیروز خواهد شد./ایرنا