قدس، قصه پر غصه تاریخ

مردمانی که در سرزمین مادری خویش سال‌ها به کشاورزی و تحصیل و زندگی پرداخته اند اکنون بیش از هفتاد سال است که در شکنجه، وحشت و اضطراب و اشغال بسر می‌برند. کودکان این دیار طعم خوش آرامش و امنیت و رؤیای زیبای آزادی را در کوچه باغ‌های این سرزمین مقدس و پر برکت سال‌هاستاز یاد […]

مردمانی که در سرزمین مادری خویش سال‌ها به کشاورزی و تحصیل و زندگی پرداخته اند اکنون بیش از هفتاد سال است که در شکنجه، وحشت و اضطراب و اشغال بسر می‌برند.

کودکان این دیار طعم خوش آرامش و امنیت و رؤیای زیبای آزادی را در کوچه باغ‌های این سرزمین مقدس و پر برکت سال‌هاستاز یاد برده اند و اکنون برای زنده ماندن باید هر لحظه بجنگند.

این سرزمین مقدس سالهای سال است که زیر چکمه ظلم و ستم و هجوم وحشیانه ترین بمباران‌ها و زخم‌ها است. پاره تن اسلام زخمی‌تر از همیشه، هر سال زخمی بر زخم‌هایش اضافه می‌شود و مرهم دردها و رنج‌هایش تنها صبوری و استقامت مردمانش شده است.

سرزمین بیت المقدس رنج دوران را به خود دیده و مردمانش خون دل‌های زیادی از شکنجه‌های جوانان و نوجوانان پر پر وکودکان و زنان خورده‌اند. سکوت مرگبار جهان اسلام به ویژه اعراب مسلمان که همزبانهایشان اینچنین مورد ظلم و ستم قرار می‌گیرد، جای بسی تأسف دارد.

اکنون تنها ایران پس از نامگذاری رهبر فقید انقلاب در جمعه آخر ماه رمضان با شور و شعور علیه این همه ظلم و ستم به پا خواسته و اعتراض گسترداش را همه ساله در روز قدس به همه جهان اعلام می‌دارد.

قدس شریف مامن پیامبران بزرگ اسلام و اولین قبله مسلمین اکنون تحت تدابیر شدید امنیتی هر روز شاهد جانباختن و شکنجه مردمان مظلومش است.

اکنون سالهاست که غنچه‌های نورس زیر پا لگد می‌شوند و مردمان مسلمان این سرزمین آواره و رنج دیده روی آرامش و شادابی را ندیده‌اند.

قدس متعلق به همه جهان اسلام است و هیچ سکوتی در برابر این همه ظلم ستم از هیچ مسلمان و انسان ازاده ای پذیرفتنی نیست، زیرا که مشکل اصلی جهان اسلام پرداختن به قضیه فلسطین است.

باز هم جمعه آخر ماه مبارک رمضان، ملت بزرگ و روزه دار ایران تصویری از اعتراض به سکوت همه مجامع در برابر این همه ظلم نشان می‌دهند تا دیگر انسان‌های آزاده جهان را از خواب غفلت بیدار کنند زیرا که قضیه فلسطین و شهادت مردمام این سرزمین تنها یک قضیه صنفی نیست بلکه استقامت و مقاومت انان صحه ای بر اشغالگری رژیم اسرائیل است.

اعمال ننگین رژیم غاصب اسرائیل وحشیانه تر از دیروز شده و بوی تعفن آن همه سرزمین فلسطین را فرا گرفته و خون جوانان این دیار و اشک چشم‌های زنان و دختران این سرزمین برای شستن آن کافی نیست.

باید همه وجدان‌ها بیدار شوند و همه یکصدا فریاد مرگ بر اسرائیل سر دهیم و جهان همه علیه این ظلم و بیداد به پا خیزد تا باز ارامش و شادی و زندگی به مردم مظلوم فلسطین باز گردد.

بی شک حضور پر شور همه ما برگی بر افتخارات ما در تاریخ جهان اسلام خواهد افزود که ملتی بزرگ و مقاوم در برابر ظلم و ستم سکوت نکردند و با هرانچه که در توان داشتند علیه بیداد و ظلم اسرائیل به صحنه حاضر شدند./ایرنا