به یاد امام امت

حضرت امام خمینی (ره) در عرصه فقاهت و سیاست دارای سلوک عرفانی و مراتب اخلاقی والایی بود که آثار فکری و عملی ایشان تا قرن‌ها در دانشگاه‌ها و مراکز علمی جهان قابل مطالعه و بررسی خواهد بود. امروزه سیاستمداران و محققان بنامی در مراکز علمی و تحقیقاتی جهان درباره سیره عملی و اندیشه‌های سیاسی و […]

حضرت امام خمینی (ره) در عرصه فقاهت و سیاست دارای سلوک عرفانی و مراتب اخلاقی والایی بود که آثار فکری و عملی ایشان تا قرن‌ها در دانشگاه‌ها و مراکز علمی جهان قابل مطالعه و بررسی خواهد بود.

امروزه سیاستمداران و محققان بنامی در مراکز علمی و تحقیقاتی جهان درباره سیره عملی و اندیشه‌های سیاسی و الهی امام راحل در حال تحقیق و مطالعه هستند، زیرا افق بلند دیدگاه‌های ایشان در همه عرصه‌ها، دارویی شفابخش برای آلام جامعه بشریت است.

امام راحل توانست با قدرت ایمان و اعتقاد راسخ به الطاف خفیه الهی و همراهی ملت ایران به دیکتاتوری ۲۵۰۰ ساله نظام ستم شاهی خاتمه دهد و در زمانی که ابرقدرت‌های شرق و غرب از حکومت پهلوی حمایت قاطع می‌کردند، امام خمینی با سلاح ایمان و پایمردی ملت، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را به مردم ایران و همه آزادیخواهان جهان هدیه داد.

منطقه دستخوش تحولات عظیمی شد، موج مبارزه با امیرپالیسم غربی و شرقی در میان کشورهای منطقه به اوج رسید، دنیای سلطه هراسناک از به خطر افتادن منافع خود با تمام توان به مقابله با اندیشه‌های بلند امام برای مهار انقلاب اسلامی برخاست.

غربی‌ها به رهبری آمریکا در طول چهار دهه گذشته در هیچ مقطع زمانی دست از توطئه و تهدید ملت ایران دست برنداشتند و با انواع ترفندها و دسیسه‌ها از جمله جنگ تحمیلی، محاصره اقتصادی و تخریب ۲۴ ساعته نظام اسلامی از طریق رسانه‌ها، تلاش می‌کنند که مانع از نفوذ اسلام در منطقه و سایر نقاط جهان شوند.

ملت ایران که طی قرن‌ها طعم تلخ استبداد شاهانی بی کفایت و دست نشانده را بهتر از هر ملتی درک کرده و از تلاش استبداد و استعمار برای بازگشت به این سرزمین به خوبی واقفند؛ با همه وجود به دفاع از انقلاب خود برخاسته و تا امروز پشست سر امام و رهبری خود ایستاده و اجازه ندادند که گزندی به انقلابشان برسد.

ملت ایران به رغم همه فشارهای آمریکا که امروز خود را ابر قدرت و قدر قدرت دنیا می‌داند، با همه سختی‌ها و مشکلات از جمله تنگناهای اقتصادی ناشی از تروریسم اقتصادی که آمریکایی‌ها در دنیا به راه انداخته‌اند، همچنان سرزنده و بانشاط از آرمان‌های انقلاب خود دفاع می‌کنند و به عنوان سربلندترین مردم منطقه در مقابل همه تهدیدها و تحریم‌های دنیای استبکار ایستاده‌اند.

امروز به رغم همه این تنگناها و فشارها، نفوذ معنوی انقلاب خمینی کبیر و ملت بزرگ ایران در منطقه در ۲۰۰ سال گذشته بی سابقه است و این مسئله‌ای است که همه سیاستمداران، محققان و صاحبان فکر و اندیشه در همه جهای دنیا به آن اعتراف می‌کنند.

این عزت، سربلندی و درخشندگی ایران و ایرانی مرهون اندیشه‌های بزرگ آن امام سفر کرده، رهبری مقتدرانه و هوشممندانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای و ایستادگی ملت بزرگ ایران است که همچنان مقتدر و بالنده به سمت قله‌های ترقی و تعالی در پیش هستند و توطئه‌های دشمنان و بدخواهان را یکی پس از دیگری خنثی می‌کنند و پرچم ایستادگی آنان همچنان بر قله‌های افتخار برافراشته است./افشار دارابی-ایرنا