۱۵۰ نفر از جنگل های ایلام حفاظت می کنند

رضا احمدی روز یکشنبه در گفت وگویی خبری از برخورد جدی با عوامل انسانی آتش سوزی‌های جنگل‌ها و مراتع استان خبر داد و گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و تأثیر آموزش در کاهش آسیب‌های ناشی از آتش سوزی در منابع طبیعی استان دنبال می‌شود. وی افزود: با عوامل انسانی که به نحوی در جهت آتش سوزی […]

رضا احمدی روز یکشنبه در گفت وگویی خبری از برخورد جدی با عوامل انسانی آتش سوزی‌های جنگل‌ها و مراتع استان خبر داد و گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و تأثیر آموزش در کاهش آسیب‌های ناشی از آتش سوزی در منابع طبیعی استان دنبال می‌شود.

وی افزود: با عوامل انسانی که به نحوی در جهت آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع مؤثر هستند و نیز افرادی که پس چراها و ریشه زراعت را آتش می‌زنند که منجر به آتش سوزی در جنگل و مراتع خواهد شد، برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام تصریح کرد: ۱۵۰ نفر جنگلبان کار حفاظت از ۶۴۰ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی استان را به صورت شبانه روزی انجام می‌دهند.

احمدی اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر و فراهم آمدن شرایط مناسب برای رشد پوشش گیاهی از یک سو و گرم شدن هوا از سوی دیگر، منجر می‌شود امکان خطر وقوع حریق احتمالی در عرصه‌های طبیعی به ویژه در سطح مراتع افزایش یابد و پوشش گیاهی در محیط اطراف شهرها و روستاها با کوچک‌ترین سهل انگاری و بی احتیاطی طعمه حریق شود.

 همسو و همراه با مسئولان منابع طبیعی ایلام مسئولان مرتبط با زراعت این استان نیز سوزاندن بقایای محصولات زراعی را اقدامی متخلفانه و مخاطره امیز عنوان می‌کنند./ایرنا