امام خمینی (ره)، حماسه ساز فراموش نشدنی تاریخ

هنوز هم پس از این همه سال نام و یاد امام برای خیلی ها ارزشمند و بیاد ماندنی است زیرا که قرآن ناطق عصر خویش بود و با حماسه انقلاب برای همیشه در تاریخ ایران و جهان حماسه ساز شد. مردی مهربان با چهره نورانی که آهنگ کلامش روح در جان می دمید و سخنان […]

هنوز هم پس از این همه سال نام و یاد امام برای خیلی ها ارزشمند و بیاد ماندنی است زیرا که قرآن ناطق عصر خویش بود و با حماسه انقلاب برای همیشه در تاریخ ایران و جهان حماسه ساز شد.

مردی مهربان با چهره نورانی که آهنگ کلامش روح در جان می دمید و سخنان گهربارش موجب هدایت و آرامش مردم روزگار خویش بود و راه را برای رسیدن به پیروزی به همه نشان می داد.

امام خمینی، مردی بود که استواری کوه و مهربانی آفتاب در وجودش را می توانستی شاهد باشی وقتی یک مرد تنها با توکل به خدا و اعتماد به مردمی مستضعف و پا برهنه توانست پایه های کاخ ستم را فرو بریزد بی شک استواری اراده اش و ایمام قویش او را به قدرتی تمام نشدنی متصل کرده است.

مردی که در قلب تک تک ملت جاودانه شد و وجود نازنینش مایه آرامش دلهای بی تاب خانواده شهدا گردید.

همه با عشق به امام و با اعتماد به گفته هایش زن و مرد و پیر و جوان به میدان آمدند، در برابر دشمن سینه سپر کردند و با قدرت ایمان تندیس جبروت و عظمت شاهنشاهی را به پایین کشیدند.

امام سرسبزترین بهار را در دل بهمن یخ زده ترسیم کرد و با قدوم مبارکش انفجار نور را در تاریخ به نام خویش ثبت کرد.

مردی که نفوذ کلامش و نگاه مهربانش عشق و امید را به تک تک جوانان و نوجوانان این دیار آموخت وآنان را برای آینده روشن انقلاب تربیت کرد به گونه ای که فرمود «سربازان من در گهواره اند».

ما نسل پر شور انقلابیم همان نسلی که امام وعده مان داده بود و اکنون با افتخار پرچم عزت و آزادی این سرزمین را در دستان خود داریم و برای اعتلا و اهتزاز ان می کوشیم.

همه مشکلات و تحریم ها، همه فشارها و تهدیدها، همه تبلیغات و فتنه ها، همه وعده های رنگارنگ هیچکدام نتوانسته موجب سست شدن اراده ما و در کشیدن ما از دامن این انقلاب شود.

ما هنوز به فرموده رهبر به فردای روشن این انقلاب امید بسته ایم و عشق و ایمان و امید به فردایی روشن را در نفوذ کلام و نگاه مهربان مقام معظم رهبری جستجو می کنیم.

امام خمینی مظهر وحدت و یکپارچگی امت اسلام بود و رهبری فقیه، عالم مجتهدی اعلم و فیلسوفی محبوب و سیاستمداری برجسته بود.

او ابر مرد تاریخ و بیدادگر زمان خویش بود که با شجاعت و صبوری و استقامت توانست نور امید را در وجود این ملت بتاباند و موجب پیروزی انقلاب شود.

امروز سی امین سالگرد عروج مردی از تبار افتاب است که هنوز با گذر زمان هیچ چیز نتوانسته ذره ای از عشق و علاقه ملت به ان پیر فرزانه بکاهد و یا موجب انحراف از راه هدایت پی شود زیرا اکنون سکان کشتی انقلاب به دست جانشینی ایشان مقام معظم رهبری است که امانتداری واقعی برای انقلاب خمینی بوده و برای سربلندی و افتخار افرینی این انقلاب در جهان از هیچ تلاشی فرو گذار نبوده است./ایرنا