گفتمان جدید امامراحل ایده های سیاسی مطرح دنیا را تغیر داد

سرهنگ جمال شاکرمی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در مسجد جامع شهر ایلام اظهار داشت: برخی علمای دینی سایر کشورهای غیر مسلمان در قلب قاره آفریقا و در کشور هاییچون نیجریه با تاسی از گفتمان امام راحل راه مبارزه با استکبار را در پیش گرفتند. شاکرمی یادآور شد: […]

سرهنگ جمال شاکرمی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در مسجد جامع شهر ایلام اظهار داشت: برخی علمای دینی سایر کشورهای غیر مسلمان در قلب قاره آفریقا و در کشور هاییچون نیجریه با تاسی از گفتمان امام راحل راه مبارزه با استکبار را در پیش گرفتند.

شاکرمی یادآور شد: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) برگرفته از حادثه عظیم عاشورا، مکتب امام حسین (ع) و شهدای نهضت کربلا بود و ایشان با اراده ای پولادین، همت، ایمان، کیاست، آینده نگری، سیاست درست، بصیرت در دوست و دشمن شناسی، عمل صالح و … حرکتی جدید در جهان پایه گذاری کردند که شیرازه ارکان بلوکهای شرق و غرب را از هم پاشیدند.

وی اظهار داشت: یکی از خصیصه های قابل ذکر امام خمینی (ره) بصیرت داشتن در دوست و دشمن شناسی بود و اکنون که دشمن بیشتر از قبل در صدد ضربه زدن به انقلاب و ایران اسلامی است عظمت شخصیت سیاسی ایشان پی می بریم که چگونه به درستی و با آینده نگری آمریکا را به عنوان دشمن واقعی نظام و اسلام به مسئولان و مردم معرفی می کردند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت: زوایای شخصیتی حضرت امام راحل هنوز ناپیدا و ناشناخته مانده و هر سال که از رحلت ایشان می گذرد ابعاد بیشتری از زندگی عرفانی ایشان برای افکار عمومی ایران و دنیا هویدا می شود.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری بهترین کسی هستند که همواره زوایای شخصیتی حضرت امام راحل (ره) را در مناسبت های مختلف تشریح می کنند و فردا که سالروز رحلت امام راحل است بدون شک ایشان بازهم در سخنرانی خود در جمع مردم و مسئولان و مهمانان خارجی ابعاد تازه تری از شخصیت بنیان گذار انقلاب اسلامی را معرفی و تبیین می کنند.

آیین گرامی داشت سی امین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی با حضور رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به عنوان مهمان ویژه و سخنران اصلی نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه ایلام، استاندارایلام و شماری از مسئولان دستگاهی اجرایی، نظامی و انتظامی به همراه اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهرایلام برگزار شد.

بیان دلنوشته ها در وصف امام خمینی و اقامه عزا و مدیحه سرایی از دیگر برنامه های این مراسم بود./ایرنا