بیانات رهبری درباره مقاومت، همان خط و راه امام است

آیت الله محمد امامی کاشانی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه بحث اصلی سخنرانی رهبر انقلاب در مراسم ۱۴ خرداد، مقاومت بود، اظهار داشت: آیات بسیاری درباره مقاومت وجود دارد. خداوند به مومنان می گوید نترسید، به دشمنان دعوت سلم و آشتی […]

آیت الله محمد امامی کاشانی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه بحث اصلی سخنرانی رهبر انقلاب در مراسم ۱۴ خرداد، مقاومت بود، اظهار داشت: آیات بسیاری درباره مقاومت وجود دارد. خداوند به مومنان می گوید نترسید، به دشمنان دعوت سلم و آشتی نکنید و سازشی نداشته باشید. شما مقام بالاتری دارید و خدا با شماست.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با قرائت برخی از سخنان امام خمینی در خصوص ضرورت مقاومت در برابر استکبار جهانی تصریح کرد: راه ما مقابله و مقاومت در برابر تهدیدات است. باید به تولید رونق داد، سرمایه گذاران، سرمایه را به بیرون نبرند و آن را در داخل سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاری برایشان برکات می آورد. دولت برای سرمایه گذاری تسهیلات را فراهم کند. مجلس قانون لازم را تهیه کند. موانع رونق از بین برود تا اقتصاد کشور شکوفا شود.

امامی کاشانی با اشاره به برخی از موانع در پیشروی تولید در کشور خاطرنشان کرد: این وظیفه همه ما است که با وجود تمام گرفتاری ها برای رونق گرفتن تولید تلاش کنیم. مسائلی هم است که جلوی تولید و رونق را می گیرد مانند مالیات گرفتن از تولیدگران که غلط است. این مالیات موجب توقیف تولید و رونق می شود؛ این مالیات نباید گرفته شود.

وی ادامه داد: وزارت دارایی باید برای مسئله مالیات فکری کند؛ هم برای فراریان مالیات و هم برای کسانی که به خاطر مالیات کار را متوقف کرده و مغازه را می بندند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت حضور و نقش آفرینی دولت، مجلس، قوه قضاییه و ملت برای رونق گرفتن اقتصاد کشور ابراز داشت: افرادی که سرمایه دارند، به خاطر خدا و حیثیت کشور پول را به خارج نبرند که ضرری برای کشور، خودشان و نسل شان است.

امامی کاشانی با بیان اینکه مطالبی که از امام مطرح کردم، دقیقا همان خطی است که رهبر انقلاب آن را دنبال می کنند، عنوان کرد: استدعا دارم و انتظار بر این دارم که تمام ملت، مسئولان و گروهای سیاسی با هر عقیده و فکری که هستند، با رهبر انقلاب هم صدا باشند. صدا و حرف یکی باشد. دنیا بداند صدا یکی است و آن، مقابله و مقاومت است. باید به این اساس توجه کنیم که عظمت کشور و جمهوری اسلامی مهم است.

امامی کاشانی با قدردانی و تقدیر از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس گفت: از مردم کشور که روز قدس را گرامی داشتند و آن، شکوه و عظمت را ایجاد کردند، تشکر می کنم. تمام این قدم ها و حرکت، مورد عنایت خاص امام عصر (عج) است. برای شهدای ۱۵ خرداد به ویژه شهدای ورامین مغفرت می طلبم. برای امام جمعه شهید کارزون هم از پیشگاه خداوند اجر و صبر برای خانواده شان مسئلت می کنم.

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری در خطبه اول نماز جمعه امروز هم با اشاره به پایان ماه رمضان گفت: ماه رمضان به پایان رسید که ریاضت و جهادی در عبادت و راز و نیاز با خداوند بود. بسیاری از خود می پرسند که چه کنیم این سرمایه رو به رشد باشد؟ ما در ماه رمضان، قر آن ها خوانده، سحرها بیدار شدیم، دعاها و مناجات ها داشته ایم، روزه گرفتیم، صله رحم ها داشته ایم. اگر در ماه رمضان افراد به کارهایش عمل کنند، برکات بسیاری دارد.

وی با بیان اینکه باید رابطه مان را با ولی عصر (عج) عمیق کنیم، اظهار داشت: رابطه با دل، فکر، صله رحم، کمک کردن و پیشقدم شدن در خیرها است.

درباره چرایی دادن فطریه هم تصریح کرد: عید روز فطر یک نماد و سنبل برای تمام سال است که سفره های دیگران را هم ببینیم و سعی کنیم سفره های دیگر خیلی باهم فرق نداشته باشد. آدم با تقوا کسی است که دیگران را هم در سفره های خود ببیند، به نیازمندان و همسایگان برسد و برای فرد فقیر و محروم هم حقی قائل شود./ایرنا