تردد مسافران از مرز بازرگان ۱۱ درصد افزایش یافت

جابر اکبرپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: سال گذشته تردد مسافر در ۲ ماهه اول سال، ۲۵۴ هزار و ۷۶۸ نفر بود که امسال به ۲۸۲ هزار و ۲۲ نفر رسیده است. وی افزود: از این تعداد مسافر ۱۳۸ هزار و ۲۴۷ نفر مربوط به ورودی و خروجی ایرانی‌ها […]

جابر اکبرپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: سال گذشته تردد مسافر در ۲ ماهه اول سال، ۲۵۴ هزار و ۷۶۸ نفر بود که امسال به ۲۸۲ هزار و ۲۲ نفر رسیده است.

وی افزود: از این تعداد مسافر ۱۳۸ هزار و ۲۴۷ نفر مربوط به ورودی و خروجی ایرانی‌ها می‌باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ورودی ایرانی‌ها ۲۴ درصد و خروجی ایرانی‌ها ۶ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: ورود و خروج مسافران خارجی نیز در این مدت ۱۴۳ هزار و ۷۷۵ نفر بود که ورودی خارجی‌ها ۵۴ درصد و خروجی خارجی‌ها نیز ۶۹ درصد افزایش داشته است.

مدیر پایانه مرزی بازرگان گفت: در این مدت تردد اتوبوس از این مرز یک هزار و ۹۸۳ دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد افزایش داشته است.

مرز بازرگان از جمله مرزهای مهم واردات و صادرات کشور به شمار می‌رود که در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

این شهر از طرف شمال در یک کیلومتری کشور ترکیه و از طرف شمال شرقی در امتداد مرزهای ایران با جمهوری خودمختار نخجوان قرار گرفته است و دروازه ایران به سمت اروپا به شمار می‌رود./ایرنا