یاوه گویی سران نظام جهانی سلطه علیه ایران به سرانجام نمی‌رسد

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر ایلام افزود: مردم ایران اسلامی با پیشینه‌ای که دارند مستحکم‌تر و با صلابت‌تر از این هستند که با هوچی‌گری عده‌ای از دشمنان از صحنه خارج شوند و این ایستادگی و مقاومت ملت ایران سبب شکست استکبار جهانی شده است. وی ادامه داد: […]

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر ایلام افزود: مردم ایران اسلامی با پیشینه‌ای که دارند مستحکم‌تر و با صلابت‌تر از این هستند که با هوچی‌گری عده‌ای از دشمنان از صحنه خارج شوند و این ایستادگی و مقاومت ملت ایران سبب شکست استکبار جهانی شده است.

وی ادامه داد: آن زمان که آمریکا ابرقدرت جهان بود و ایران توان و امکاناتی نداشت، جرأت جنگیدن با ایران را نداشت چه برسد به امروز که با حجم زیادی از مشکلات داخلی از یک سو و افزایش قدرت جمهوری اسلامی از سوی دیگر مواجه است.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: مهمترین اصل انقلاب اسلامی حفظ استقلال کشور است که تنها راه به دست آوردن آن مقاومت و اتحاد ملت است.

وی تصریح کرد: استقلال کشور محصول مقاومت و اتحاد ملت است.

**تقوا یک نیروی باز دارنده درونی است

نماینده، ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام همچنین اظهار کرد: توصیه به تقوا به‌عنوان یک واجب در خطبه‌های نماز جمعه، دلیلی بر عظمت و جایگاه والای تقواست که اسلام برای پرواپیشگی قائل است.

وی افزود: تقوا یک نیروی باز دارنده درونی است که در وجود انسان به وجود می‌آید و او را در برابر ارتکاب کارهای خلاف حفظ می‌‏کند. کمال تقوا آن است که علاوه بر دوری از گناهان و محرمات، از مشتبهات نیز اجتناب شود.

امام جمعه شهر ایلام بیان داشت: در سوره‌ی نور خط عفت و پاکی مؤمنان را دنبال می‌کند، و در راستای دور کردن جامعه از اعمال منافی عفت و سوق دادن مردم به سوی پاکی است، از این رو، در این آیات با چشم چرانی و ترک حجاب مبارزه می‌کند تا مقدمات پاکی جامعه فراهم شود و زمینه‌ی آلودگی برطرف شود.

وی تاکید کرد: مهمترین اصل انقلاب اسلامی حفظ استقلال کشور است که تنها راه به دست آوردن آن مقاومت و اتحاد ملت است.

حجت الاسلام کریمی تبار در ادامه به هفته محیط زیست اشاره کرد و گفت: مؤثرترین راهکار در حوزه حفاظت از محیط زیست مشارکت مردم است./ایرنا