پرواز مشهد- تاجیکستان یک روز در هفته انجام می شود

قاسم باقرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: پروازهای مشهد- دوشنبه تاجیکستان که طی چند ماه قبل متوقف شده بود از روز گذشته از سرگرفته شد و اولین پرواز این مسیر دیروز با هواپیمای بوئینگ ٧٣٧ با ۹۰ مسافر از مشهد به دوشنبه توسط شرکت هواپیمایی وارش انجام شد. وی تاکید […]

قاسم باقرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: پروازهای مشهد- دوشنبه تاجیکستان که طی چند ماه قبل متوقف شده بود از روز گذشته از سرگرفته شد و اولین پرواز این مسیر دیروز با هواپیمای بوئینگ ٧٣٧ با ۹۰ مسافر از مشهد به دوشنبه توسط شرکت هواپیمایی وارش انجام شد.
وی تاکید کرد: در برخی رسانه‌ها به اشتباه منتشر شده که پرواز در این مسیر چندسال متوقف بوده است در حالی که این پرواز از سال گذشته متوقف شده بود.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: پرواز یاد شده روزهای پنج شنبه ساعت ٩ از مشهد و ساعت ١٣ همان روز از دوشنبه تاجیکستان انجام می‌شود و شرکت وارش برای نخستین بار در این مسیر پروازی فعال شده است.

پیش از این دو شرکت هواپیمایی “آسمان”و “تاجیک ایر” در مسیرهای مشهد -دوشنبه و دوشنبه به تهران پرواز داشتند که از سال گذشته این پروازها قطع شده بود و مسافرانی که قصد عزیمت از ایران به تاجیکستان یا بالعکس را داشتند می‌بایست از مسیری غیر مستقیم و از طریق کشورهای ثالث مسافرت می‌کردند که علاوه بر افزایش هزینه سفر، موجب طولانی شدن زمان سفر نیز می‌شد.
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها روزانه تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شود./ایرنا