۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان دره شهر خریداری می شود

طیار فیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: امسال ۱۰ هزار هکتار از اراضی دیم و آبی شهرستان زیر کشت گندم رفته که پیش بینی می شود از هر هکتار زمین آبی چهار تن و از هر هکتار دیم ۲.۵ تن گندم برداشت شود. وی عنوان کرد: امسال قرار است […]

طیار فیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: امسال ۱۰ هزار هکتار از اراضی دیم و آبی شهرستان زیر کشت گندم رفته که پیش بینی می شود از هر هکتار زمین آبی چهار تن و از هر هکتار دیم ۲.۵ تن گندم برداشت شود.

وی عنوان کرد: امسال قرار است ۳۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان شهرستان دره شهر خریداری شود.

فیلی با اشاره به اینکه گندم کاران دره شهری هفت رقم گندم برداشت می کنند، افزود: ۱۲ هزار تن گندم از کشاورزان دره شهری از ابتدای فصل برداشت، خریداری شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره شهر عنوان کرد: سه مرکز خرید گندم به طور شبانه روزی در سطح این شهرستان مشغول خرید گندم از کشاورزان هستند.

وی بیان کرد: تمام تمهیدات لازم برای کار برداشت و خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان دراین شهرستان فراهم شده و همه تلاش ما فراهم نمودن امکانات مناسب برای کشاورزان گندم کار این شهرستان است.

گفتنی است شهرستان دره شهر ۱۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت دارد و سالانه ١٩٠ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در مناطق مختلف این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می شود./ایرنا