کشاورزی سه روستای سیل زده سیروان رونق گرفت

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در جریان بازدید از کانال کشاورزی باقری واقع در سیروان که در اثر سیل اخیر تخریب شده بود، اظهار داشت: این کانال، مسیر تأمین آب زمین‌های کشاورزی سه روستای ورگچ، درویشان و شورآب خانعلی با بیش از ۳۰۰ خانوار است که در جریان سیل اخیر تخریب شده بود. سرهنگ […]

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در جریان بازدید از کانال کشاورزی باقری واقع در سیروان که در اثر سیل اخیر تخریب شده بود، اظهار داشت: این کانال، مسیر تأمین آب زمین‌های کشاورزی سه روستای ورگچ، درویشان و شورآب خانعلی با بیش از ۳۰۰ خانوار است که در جریان سیل اخیر تخریب شده بود.

سرهنگ جمال شاکرمی خاطر نشان کرد: سپاه با بازدیدهای میدانی انجام گرفته تمام ظرفیت‌های خود را برای احداث مجدد این کانال به‌کار گرفته و با یک کار جهادی در راستای برنامه‌های محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی به صحنه آمده است.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام با بیان اینکه مصمم هستیم ظرف دو تا سه هفته آینده این کانال را مجدداً ترمیم کنیم، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری مجدد این کانال، بیش از ۶۰ هکتار زمین کشاورزی احیا و حداقل ۱۵۰ تن برنج برداشت خواهد شد.

وی با بیان اینکه در تلاشیم با استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی، خیران و گروه‌های جهادی این کار را هرچه سریع‌تر به سرانجام برسانیم و شاهد فعالیت مجدد کشاورزان در زمین های کشاورزی خود باشیم، تصریح کرد: با توجه به شعار سال و رونق تولید سپاه همیشه در کنار مردم خواهد بود و خادمی مردم را برای خود افتخار می‌دانیم.

بخشی از روستاهای شهرستان سیروان در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهر ایلام در جریان سیلاب های نوروز امسال دچار خسارت زیربنایی شدند./ایرنا