ویلموتس نمره قبولی گرفت

«بیژن ذوالفقارنسب» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ما اظهار داشت: اگرچه تیم ملی در بازی با سوریه نمایش خوبی را به نمایش گذاشت و به پیروزی پر گل رسید اما نباید با این نتیجه به بیراهه برویم و احساساتمان بر منطقمان غلبه کند. وی افزود: «مارک ویلموتس» مربی خوب و کاملاً […]

«بیژن ذوالفقارنسب» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ما اظهار داشت: اگرچه تیم ملی در بازی با سوریه نمایش خوبی را به نمایش گذاشت و به پیروزی پر گل رسید اما نباید با این نتیجه به بیراهه برویم و احساساتمان بر منطقمان غلبه کند.

وی افزود: «مارک ویلموتس» مربی خوب و کاملاً ورزشی و به دور از هیجانات کاذب است که نشان داد از هوش و علم رونشناسی بالایی نیز برخوردار است. این مربی با توجه به اینکه تازه به ایران آمده است دست به ترکیب تیم ملی نزد و همان نفراتی را انتخاب کرد که پیش از این کارلوس کی روش از آنها استفاده کرده بود.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: تفاوت تیم ملی در بازی با سوریه این بود که همه بازیکنان در پست‌های واقعی خود بازی کردند، یعنی مدافعان مدافع بودند، هافبک‌ها به وظایف خودشان عمل کردند و مهاجمان نیز در کارهای هجومی شرکت داشتند و مثل گذشته نبود که بازیکنان بی هدف در زمین بدوند و به دفاع مطلق روی آورند.

ذوالفقارنسب تصریح کرد: مارک ویلموتس در اولین تجربه حضورش در ایران نمره قبولی گرفت و حالا باید همه از او حمایت کنیم تا بتواند به مرور زمان افکار تاکتیکی اش را در زمین پیاده کند و بتواند تیم ملی ای بسازد که همه فوتبالدوستان ایرانی انتظار دارند.

پیشکسوت فوتبال ایران تاکید کرد: به طور حتم به مروز زمان مارک ویلموتس تغییراتی در ترکیب تیم ملی به وجو می‌آورد و سعی خواهد کرد از نفرات جوان‌تری استفاده کند که بتوانند در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در بهترین شرایط فوتبالی شأن قرار داشته باشند.

وی در پایان درباره بازی دوستانه تیم ملی با کره جنوبی گفت: حریف بعدی ایران یعنی کره جنوبی بسیار متفاوت با سوریه است، آنها ساختار بهتری دارند و قطعاً اشتباهاتی را که سوری‌ها مرتکب شدند انجام نخواهند داد از سوی دیگر ما نیز می‌توانیم بهتر بازی کرده و در خانه حریف به نتیجه مطلوب برسیم./ایرنا