محدودیت اعتبارات مانع پیشرفت پروژه بزرگراه ایلام – مهران نشده است

محمدرضا شریفی راد روز یکشنبه در بازدید مشاورین سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از قطعات مختلف بزرگراه ایلام مهران گفت: این پروژه در سه قطعه در حال احداث است که بیشتر مسیر با توجه به حجم بالای تردد زائرین از مرز بین المللی مهران با یک لایه آسفالت زیر بار ترافیک قرار گرفته است. […]

محمدرضا شریفی راد روز یکشنبه در بازدید مشاورین سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از قطعات مختلف بزرگراه ایلام مهران گفت: این پروژه در سه قطعه در حال احداث است که بیشتر مسیر با توجه به حجم بالای تردد زائرین از مرز بین المللی مهران با یک لایه آسفالت زیر بار ترافیک قرار گرفته است.

وی افزود: پیمانکاران با وجود مطالبات زیاد همچنان به فعالیت راه سازی ادامه می‌دهند که امیدواریم با تزریق اعتبارات لازم هر چه سریع‌تر عملیات تکمیلی این بزرگراه را به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی عنوان کرد: با پیگیری‌های مکرر و شبانه روزی مدیرکل راه و شهرسازی و همکاران این مجموعه خوشبختانه گام‌های بزرگی در این مسیر برداشته شده به طوری که به تازگی حفاری تونل موازی راه کربلا به پایان رسید و عملیات تکمیلی این تونل ۷۰۰ متری ادامه داشته و حفاری تونل دیگر این محور به طول ۸۴۰ متر نیز آغاز شده و حجم عظیم خاکبرداری و خاکریزی و ابنیه فنی مسیر نیز به انجام رسیده است.

بازدید از طرح تونل کبیرکوه

مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام همچنین در بازدید مشاورین سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از تونل کبیرکوه اظهار داشت: طول تونل اصلی کبیر کوه بین شهرستانهای دره شهر و آبدانان چهار هزار و ۷۰۰ متر است که تا کنون از سمت آبدانان سه هزار و ۲۵۰ متر حفاری انجام شده و از سمت دره شهر نیز نزدیک به ۸۵۰ متراز تونل اصلی حفاری شده و با حفاری ۶۰۰ متر دیگر تا شهریور ماه امسال از دل کبیرکوه عبور خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: برای دسترسی به تونل اصلی از سمت دره شهر ۹ رشته تونل کوچک و بزرگ نزدیک به ۱۲۰۰ متر حفاری شده است.

شریفی راد افزود: پس از اتمام حفاری عملیات کف کنی و لاینینگ و سپس نصب تأسیسات روشنایی و تهویه اجرایی خواهد شد./ایرنا