هفت هزار داوطلب ایلامی در کنکور ارشد ۹۸ رقابت می کنند

مصطفی نعمتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: این تعداد داوطلب ایلامی در ۱۳۱ کد رشته به مدت ۲ روز از پنجشنبه ۲۳ خرداد تا جمعه ۲۴ خردادماه برای ورود به دانشگاه های کشور با هم رقابت می کنند. وی یادآور شد: از مجموع داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سه هزار […]

مصطفی نعمتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: این تعداد داوطلب ایلامی در ۱۳۱ کد رشته به مدت ۲ روز از پنجشنبه ۲۳ خرداد تا جمعه ۲۴ خردادماه برای ورود به دانشگاه های کشور با هم رقابت می کنند.

وی یادآور شد: از مجموع داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سه هزار و ۶۸۲ نفر معادل حدود ۴۹ درصد شرکت‌کنندگان مرد و مابقی زن هستند.

وی اضافه کرد: این آزمون در ۲ حوزه امتحانی دانشگاه ایلام و دانشگاه پیام نور در روز پنجشنبه در ۲ شیفت صبح و ظهر و در روز جمعه تنها در شیفت صبح برگزار می شود.

نماینده تام ‌الاختیار سازمان سنجش در استان ایلام گفت: آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی امسال نیز همانند سال گذشته یک دفترچه ای است و در نوبت صبح راس ساعت ۷.۳۰ صبح و در نوبت بعد از ظهر ساعت ۱۴ آغاز می شود.

نعمتی یادآور شد: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از امروز آغاز شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به اخذ کارت خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: باجه رفع نقص کارت ورود به جلسه نیز از فردا سه شنبه ۲۱ خردادماه در دانشگاه ایلام مستقر می شود و تمامی داوطلبان می توانند در صورت هر گونه مغایرت برای رفع اشکال به این باجه مراجعه کنند.

وی از داوطلبان خواست: هر چه سریع تر کارت ورودی خود را دریافت کنند تا زمان کافی برای رفع نقص کارت های خود داشته باشند.

نعمتی افزود: وسیله حمل و نقل از در شرقی دانشگاه برای ورود داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد به محل برگزاری آزمون در دانشگاه ایلام و همچنین انتقال آنها به دیگر حوزه های امتحانی، پیش‌بینی شده است.

وی از داوطلبان خواست: در صورت امکان به صورت گروهی و یا با وسایل حمل و نقل عمومی به محل های آزمون مراجعه کنند تا از ایجاد بار ترافیکی سنگین و بروز مشکل در زمینه تردد جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا، کارنامه نهایی داوطلبان در ۲۵ شهریورماه منتشر و نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ نیز در روز ۱۶ شهریورماه اعلام می‌شود و پذیرفته شدگان روزهای ۲۳ و ۲۴ شهریورماه می توانند در دانشگاه ها ثبت نام کنند.

در کنکور کارشناسی ارشد سال گذشته هشت هزار داوطلب در استان ایلام برای ورود به دانشگاه ها با یکدیگر به رقابت پرداختند که این تعداد امسال به هفت هزار و ۳۷۳ داوطلب کاهش یافته است.

دانشگاه ایلام با ۶ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا و ۲۰۰ عضو هیات علمی، ۳۲ گروه آموزشی دارد و در سال ۱۳۷۰ در سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام از دانشکده زیر مجموعه دانشگاه رازی کرمانشاه به دانشگاه ارتقا یافته است.

استان ایلام در مجموع ۳۶ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که ۴۰ هزار دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند./ایرنا