یکی از مهمترین اهداف سازمان در سنوات اخیر، توافق وتفاهم با مؤدیان مالیاتی است

وی افزود: مالیات وصول شده هر استان پس از واریز به خزانه به صورت تخصیص سه ماهه مجددا‌ً به استان برگشت خورده و طبق قانون برنامه وبودجه صرف امورجاری و عمران وآبادانی کشور و استان مثل ساخت سد، جاده، پارک و… می‌شود. این مسؤل خاطرنشان ساخت: همکاری وهمراهی سازمان با اصناف ومؤدیان موجب شده تا […]

وی افزود: مالیات وصول شده هر استان پس از واریز به خزانه به صورت تخصیص سه ماهه مجددا‌ً به استان برگشت خورده و طبق قانون برنامه وبودجه صرف امورجاری و عمران وآبادانی کشور و استان مثل ساخت سد، جاده، پارک و… می‌شود.
این مسؤل خاطرنشان ساخت: همکاری وهمراهی سازمان با اصناف ومؤدیان موجب شده تا ازطریق اظهارنامه‌ها بسیاری از مشکلات فراروی سازمان مرتفع شود. و همچنین در اجرای تبصره ماده۱۰۰مؤدیانی که تا ۲میلیون و۵۰۰ تومان درآمد داشته باشند، مالیات آنها نسبت به سال قبل بدون افزایش، از۲و نیم تا ۵ میلیون تومان،۵ درصد، از ۵ تا۱۰، ۹درصد و از۱۰ میلیون تومان به بالا۱۵درصد به مالیات‌های آنها افزوده خواهد شد.
عباسپور ظهار داشت؛ پایان خردادماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی و برخورداری صاحبان مشاغل از تسهیلات مالیات مقطوع است.
وی عنوان کرد: قطعاً همکاری و مشارکت مردم در پرداخت مالیات، توسعه و آبادانی شهرها و روستاهای استان را به دنبال دارد علاوه براین ۳ درصد از ۹ درصد مالیات برارزش افزوده وصول شده، طبق قانون در همان شهرستانی که عوارض در آن پرداخت شده است، به منظور امور عمرانی وآبادانی شهرها و روستاها براساس جمعیت، بین شهرداری ها و دهیاری ها توزیع می شود.
وی در پایان گفت: باتوجه به اینکه وصول مالیات از نیازهای ضروری امروز کشور است،۳۳درصد از درآمدهای کشور در سال جاری باید از طریق مالیات اخذ شود که با فرهنگ سازی می توان بر این مهم فائق آمد.