سفر رییس جمهوری فرصتی برای سرمایه گذاری افزونتر در حوزه راه های ایلام است

علی اصغر کاظمی روز چهارشنبه در جلسه اخلاق ویژه مدیران ادارات استان ایلام با حضور امام جمعه و استاندار ایلام اظهار داشت: ارزش ریالی پروژه‌های قابل افتتاح در سفر رئیس جمهوری به استان ایلام بیش از چهار هزار میلیارد ریال است که سه هزار میلیارد ریال آن در حوزه راه است. وی کلنگ زنی راه […]

علی اصغر کاظمی روز چهارشنبه در جلسه اخلاق ویژه مدیران ادارات استان ایلام با حضور امام جمعه و استاندار ایلام اظهار داشت: ارزش ریالی پروژه‌های قابل افتتاح در سفر رئیس جمهوری به استان ایلام بیش از چهار هزار میلیارد ریال است که سه هزار میلیارد ریال آن در حوزه راه است.

وی کلنگ زنی راه آهن ایلام – اسلام اباد را از برجستنه ترین طرح‌هایی خواند که در سفر رئیس جمهور اجرای انها به طور رسمی اغاز می‌شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال در حوزه راه و شهرسازی شامل تونل، راه‌های اصلی، فرعی و روستایی و مسکن سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۰۰ پروژه در بخش‌های مختلف حوره راه و شهرسازی در استان فعال است که در سال ۹۷ بیش از ۲۰۳ میلیارد تومان تخصیص اعتبارات به این بخش‌ها بوده است.

استان ایلام دارای ۱۱۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۷۷۰ کیلومتر راه روستایی است.

توپوگرافی خشن، وجود ناهمواری و پستی و بلندی فراوان در کنار کوهستانی بودن بخش عمده‌ای از ایلام باعث شده این استان در مقایسه با دیگر مناطق کشورتراکم و سرانه جاده ای کمتری داشته باشد./ایرنا