۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دره شهر طعمه حریق شد

آرش مزبانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما از مهار کامل آتش سوزی دره شهر خبر داد و گفت: ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی طعمه حریق شده است. وی اظهار داشت: آتش سوزی در سطح مزارع شهرستان از روستای شیخ مکان آغاز به دیگر مناطق شهرستان سرایت کرد که در نهایت با […]

آرش مزبانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما از مهار کامل آتش سوزی دره شهر خبر داد و گفت: ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی طعمه حریق شده است.

وی اظهار داشت: آتش سوزی در سطح مزارع شهرستان از روستای شیخ مکان آغاز به دیگر مناطق شهرستان سرایت کرد که در نهایت با تلاش پرسنل امدادی و نیروهای مردمی و منابع طبیعی مهار شد.

وی تصریح کرد: ما نباید منتظر باشیم تا در جنگل و مرتع آتش سوزی رخ دهد آنگاه به مقابله با آن بپردازیم زیرا آشنایی با راه‌های پیشگیری از آتش سوزی مهمتر از نحوه خاموش کردن آتش است.

مزبانی نقش عشایر و ساکنین حاشیه نشین جنگل و مرتع مناطق حفاظت شده را مهم دانست و یادآورشد: خود دامداران به سبب نفعی که از مراتع می‌برند بایستی در نگهداری آن کوشا باشند.

دره شهر در ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی ایلام قرار دارد، وسعت این شهرستان ۱۰۲ هزار هکتار است که از این مقدار ۷۸ هزار هکتار معادل ۸۰ درصد آن را جنگل و مرتع تشکیل می‌دهد./ایرنا