پیروزی مقتدرانه والیبال ایران با حمایت تماشاگران ارومیه‌ای

تیم‌های ایران و کانادا با کمی تاخیر و از ساعت ۱۸:۵۰ امروز (جمعه) به مصاف هم رفتند و تیم ملی ایران در سه ست پیاپی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۵، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۱۶ حریف خود را شکست داد. در این دیدار جذاب و دیدنی ۶ هزار تماشاگر ارومیه ای با فریادهای […]

تیم‌های ایران و کانادا با کمی تاخیر و از ساعت ۱۸:۵۰ امروز (جمعه) به مصاف هم رفتند و تیم ملی ایران در سه ست پیاپی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۵، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۱۶ حریف خود را شکست داد.
در این دیدار جذاب و دیدنی ۶ هزار تماشاگر ارومیه ای با فریادهای ایران – ایران بازیکنان تیم ملی ایران را همراهی کردند.
ست اول /۲۵ – ۱۵/ به نفع ایران
تیم ملی ایران که از امتیاز میزبانی و تشویق های هزاران هوادار ارومیه ای بهره می برد، شروع قدرتمندی در ست نخست داشت و به راحتی توانست وقت های استراحت فنی اول و دوم را نصیب خود کند و با تداوم برتری خود و با ایجاد فاصله ۱۰ امتیاز پیروز میدان شد.
ست دوم / ۲۶ – ۲۴/ به نفع ایران
تیم ملی کانادا در ست دوم با بهره گیری از تغییر تاکتیکی بازیکنان ایران را تا حدودی غافلگیر کرد و توانست چهار امتیاز پیش بیافتد اما هوشیاری شاگردان کولاکوویچ مانع از ادامه این روند شد و در نهایت ماراتن سخت و نفس گیر این ست با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به نفع ایران به پایان رسید تا ایران با آرامش بیشتری به ست سوم بیاندیشد.
ست سوم /۲۵ – ۱۶/‏‬ به نفع ایران
ست سوم از حساسیت خاصی برای هر ۲ تیم برخوردار بود زیرا تیم ایران برای پایان دادن به این دیدار نیاز به پیروزی داشت و کانادا برای فرار از شکست محکوم به برد بود.
بازیکنان ایران که عطش زیادی برای پیروزی داشتند با نمایش عملکردی خوب و بی نقص تجربه های چندین ساله خود را به رخ حریف کشیدند و با کسب یک پیروزی قاطع هر سه امتیاز این دیدار خانگی را نصیب خود کردند.
ایگور کولاکوویچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب اصلی سعید معروف، امیر غفور، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور روانه میدان کرد.
ایران با این پیروزی با ۶ برد و ۱۹ امتیاز بالاتر از روسیه و برزیل و صورت موقت به صدر جدول رده‌بندی مسابقات صعود کرد؛ این صدرنشینی در صورت شکست برزیل مقابل صربستان تداوم پیدا می‌کند.
در ست دوم این بازی سیستم ویدئو چک قطع شده بود و به همین دلیل به جای دو داور خط، چهار داور خط به قضاوت مسابقه کمک کردند؛ البته این مشکل از ابتدای ست سوم حل شد./ایرنا