رهبری با اقتدار مقابل قدرت های جهانی ایستاد

خطیبان جمعه سراسر کشور با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و دیدار با رهبر انقلاب اسلامی که حامل پیام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران بود افزودند: پاسخ معظم له در این دیدار قاطع و بسیار محکم بود. آنها اظهار داشتند: رهبر معظم انقلاب به خوبی فرمودند […]

خطیبان جمعه سراسر کشور با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و دیدار با رهبر انقلاب اسلامی که حامل پیام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران بود افزودند: پاسخ معظم له در این دیدار قاطع و بسیار محکم بود.

آنها اظهار داشتند: رهبر معظم انقلاب به خوبی فرمودند پیام ترامپ برای من جایگاهی ندارد و من جواب نمی‌دهم چون ایشان را شناختم و اعتمادی به او نیست؛ باید به این رهبر دلسوز، حکیم، آگاه، سیاستمدار و عالم افتخار کرد.

امامان جمعه سراسر کشور بیان داشتند: پاسخ محکم ملت دلیر و بزرگ ایران با لطف خداوند متعال و عنایت حضرت ولی عصر (عج) فقط مقاومت است و در سایه مقاومت است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند، بکند.

گروه اخبار استان‌های خبرگزاری جمهوری اسلامی؛ خطبه‌های نماز جمعه برخی مراکز را در قالب بسته‌ای خبری و به صورت جمع بندی شده در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.

اصفهان

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: افتخار ایران رهبری‌ها و هدایت‌های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب است که نمود آن در نحوه برخورد با ترامپ بود که موجب عزت شیعه و اسلام شد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد افزود: گاهی خدا به دست دشمنان خیرات بزرگی را به مسلمانان و مؤمنان عطا می‌کند که نمونه آن تحریم‌های آمریکا است که خیرات بسیاری برای مردم ما رقم زد.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به سالروز تشکیل جهاد سازندگی به دستور امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: این نهاد در کمک به روستاییان، ایجاد جاده‌های روستایی با دست خالی بسیار موفق عمل کرد.

ایلام

امام جمعه ایلام گفت: طی چهل سال گذشته منطق آمریکایی‌ها بر اساس سیاست تهدید و فشار بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار اظهار داشت: مواضع عزتمندانه، حکیمانه و منطقی مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاین قابل ستایش است. رهبر معظم انقلاب با منطق، موضع گیری و استدلال درست در این دیدار اعلام کردند که ترامپ شایسته مبادله پیام نیست و با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم.

خطیب جمعه ایلام با اشاره به اینکه این موضع گیری و منطق یکبار دیگر سیلی محکمی بر صورت رئیس جمهور ایالات متحده زد، گفت: آمریکایی طی چهل سال گذشته بر اساس منطق و سیاست فشار و تهدید با جمهوری اسلامی مقابله کرده‌اند و راه به جایی نبردند و الان می‌گویند می‌خواهیم مذاکره کنیم.

سنندج

امام جمعه موقت سنندج گفت: مسئولان برای جلوگیری از بیکاری جوانان تلاش بیشتری در توسعه فعالیت‌های اشتغالزایی داشته باشند.

ماموستا فایق رستمی اظهار داشت: بر اساس احادیث در اثر فقر امکان دارد انسان به سمت کفر برود و خداوند مؤمنی که اهل کار و تلاش است را دوست دارد. با توجه به این احادیث لازم است مسئولان به پشتوانه سرمایه گذاران فعالیت‌های خود را در راستای توسعه طرح‌های اشتغالزایی بیشتر کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه با اشاره به اینکه ما در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم و باید مظاهر دینی در آن رعایت شود از این رو حفظ حجاب به عنوان یک دستور الهی از ضرورت‌های جامعه است.

کرمان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه در این چهار دهه برکات و خیرات امامت جامعه را به وضوح دیده و می‌بینیم گفت: بخصوص آنجا که شرایط حساس‌تر می‌شود ظهور و جلوه‌های زعامت رهبری در جامعه کاملاً محسوس و افتخارآمیز است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی افزود: در زمان غیبت، ولایت و زعامت جامعه بر عهده فقیه عادل جامع الشرایط یعنی ولایت فقیه است. ما بروز و ظهور ولایت فقیه را به صورت روشن و آشکار قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در خدمت امام عظیم الشانو تاکنون که چهار دهه از پیروزی انقلاب می‌گذرد تجربه کرده‌ایم.

امام جمعه کرمان گفت: جریان امامت جامعه آن‌هم با پاکی، صداقت، شجاعت و افتخارآمیز در حوزه‌های مختلف مشهود است به طوری که امام خمینی (ره) با امامت و رهبری جامعه توانست یکی از بزرگترین دیکتاتورهای زمان را با حمایت مردم از کشور بیرون و بستر بروز و ظهور جمهوری اسلامی را با انتخاب خود مردم فراهم کند.

سمنان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: سفر سران کشورهای دیگر مانند وزیر خارجه آلمان و نخست وزیر ژاپن به کشور نشان از اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

آیت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلای این شهر افزود: سفر سران کشورهایی مانند ژاپن و آلمان نشان می‌دهد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منزوی نیست و در جهان مطرح و سرافراز است.
وی اقدام‌های اخیر رهبر معظم انقلاب را حکیمانه و ارزشمند دانست و ابراز داشت: ایشان با اقدام‌های اخیر مشت محکمی بر دهان دشمنان یاوه گوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زدند.
آیت الله شاهچراغی اضافه کرد: کشور ایران، بنا دارد با دنیا رابطه داشته باشد، اما خواهان برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی اشغالگر و آمریکای جنایتکار نیست.
وی با اشاره روایتی از امام صادق (ع) تصریح کرد: تا آمریکا زنده باشد کشور از مکر و حیله این دشمن در امان نیست.
امام جمعه سمنان خاطرنشان کرد: نباید با آدم‌های قلدر، متکبر و مغرور معاشرت داشت و باید تحریم شوند و با آنها سنگین برخورد کرد و این سیره انبیا و ائمه اطهار است.

رشت

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با اقتدار و قدرتمندانه، در برابر قدرت‌های پوشالی جهانی ایستاده است.

آیت الله رسول فلاحتی با بیان دشمنی‌های آمریکا علیه ایران افزود: همه مردم می‌دانند که آمریکایی‌ها دشمن شماره یک ملت ایران بوده و هستند و بعد از انقلاب اسلامی هزاران طرح و پروژه علیه نظام اسلامی برنامه ریزی کردند و در تمام ساعات علیه ما تصمیم گرفتند و به ما خنجر زدند.

وی با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و دیدار با رهبر انقلاب اسلامی و اینکه همه فهمیدند که او حامل پیام یک آدم نامتعادل از آمریکاست، اظهار داشت: رهبری به نخست وزیر ژاپن گفت که من به ترامپ پیام نمی‌دهم زیرا او را شایسته مبادله پیام نمی دانم. آیت الله فلاحتی به مصاحبه هوک نماینده آمریکا در امور ایران با این عنوان که در مصاحبه مضحکانه اش گفته موشک ایران فتوشاپ است، خاطر نشان کرد: نیازی به تأیید یا عدم تأیید شما نیست زیرا جمهوری اسلامی ایران با وجود برخورداری از قدرت بازدارندگی، آنچه را که مایه اقتدار و عظمت خود می‌داند؛ همراهی مردم همیشه در صحنه با نظام اسلامی است که همین موضوع، خاری در چشم و استخوانی در گلوی دشمنان است.

شیراز

حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران افزود: این سفر برای اولین بار در این سطح به ایران صورت گرفته، نخست وزیر بالاترین قدرت اجرایی در ژاپن را دارد. برخی حدس می‌زدند که نخست وزیر ژاپن به تقاضای ترامپ برای پا درمیانی آمده است و این شکل بسیار خنده آور است که حرف یک رئیس‌جمهور امروز با فردا دوتا باشد.

امام جمعه موقت شیراز گفت: آقای ترامپ در ژاپن اعلام کرد ما می‌توانیم با رهبران فعلی ایران بسازیم و در صدد براندازی نیستیم اما چند روز بعد از آن شاهد آن بودیم که تحریم‌های پتروشیمی را اعلام کرد.

حجت الاسلام رضوی اردکانی افزود: رهبر معظم انقلاب علت اصرار بر مذاکره دشمن را به خوبی دریافته‌اند، این اصرار مکمل فشارها است و می‌خواهند یک ملتی را در منگنه قرار دهند و حال که به قول خودشان به ستوه آمده‌اند می‌گویند بیایید صحبت کنیم.

زنجان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اهمیت دیدار رهبرمعظم انقلاب و نخست وزیر ژاپن گفت: موضع گیری مقتدرانه مقام معظم رهبری در برابر آمریکای جنایتکار نشان دهنده قدرت ولایت بود فقیه بود.

حجت الاسلام علی خاتمی افزود: مقاومت و موضع قاطعانه داشتن در این ملاقات تاریخی در برابر آمریکای چند صد میلیون نفری با چندهزار کلاهک هسته‌ای و کشوری که خود را ابرقدرت دنیا می‌داند، فقط و فقط در سایه خدا و اتکال به خدا می‌تواند رخ دهد. اولین کسی که مصوبات برجام را نقض کرد اوباما بود و ترامپ نیز قبل از حضور خود در سمت ریاست جمهوری رسماً اعلام کرده بود که از برجام خارج خواهم شد و چنین نیز کرد، لذا مقام معظم رهبری نیز فرمودند که با این کشور دوباره مذاکره نخواهیم کرد.

امام جمعه زنجان با تبیین شرایط سیاسی و اوضاع بین المللی بعد از دیدار دیروز رهبری انقلاب با نخست وزیر ژاپن در دنیا اشاره و خاطرنشان کرد: دیروز بعد از این واقعه مهم زلزله خبری در دنیا رخ داده و تحلیلگران این نوع پاسخگویی را در برابر آمریکا بی سابقه خواندند.

همدان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: دولت آمریکا درصدد رفع تحریم‌ها نیست بلکه می‌خواهند با مطرح کردن مذاکره، روند توسعه کشور را چند سال دیگر معطل و متوقف کند.

حجت الاسلام حبیب اله شعبانی موثق بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن پنج نکته کلیدی را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه معظم له فرمودند که بنده این فرد (ترامپ) را لایق جواب پیام نمی دانم، تصریح کرد: در تاریخ کشورهای اسلامی و جهان سراغ نداریم که کشوری با این قدرت و با این ادبیات با کسی که خود را ابر قدرت می‌داند صحبت کند. همچنین معظم له فرمودند که آمریکا صداقت ندارد و هیچ عاقلی وارد مذاکره با آمریکا نمی‌شود.

شهرکرد

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: مردم ایران از آمریکا متنفرند و به خود هم اجازه نمی‌دهند تا دوباره بر سر میز مذاکره بنشینند و برخی هم خود را در این خصوص به حماقت نزنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام تاکید کرد: در این زمینه برخی به گونه‌ای رفتار و عمل می‌کنند که انگار تاکنون مذاکره‌ای صورت نگرفته و آمریکا طوری برخورد می‌کند که انگار این کشور بدنبال صلح و ایران بدنبال جنگ طلبی است. در ۴۰ سال گذشته مذاکرات و امتیازهای زیادی به آمریکا داده‌ایم و نتیجه‌ای هم نگرفتیم، ضمن آنکه آمریکا طوری وانمود می‌کند که انگار تمامی کشورهای منطقه مقابل ایران هستند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: این در حالی است که همه می‌دانند مقصر آمریکا بوده و بدنبال ارتباط با جمهوری اسلامی هستند. آمریکا بدنبال شکستن پایگاه رهبری و ایجاد تفرقه بین مردم و مسئولان است، اما مردم همواره هوشیار هستند و در نقطه مخالف و مقابل استکبار قرار دارند.

قم

امام جمعه قم با بیان اینکه منطق ملت ایران مقاومت است، گفت: مقاومت با داشتن پشتوانه عقلانی و برخورداری از تجربه‌های تاریخی و نگاه به مکر و فریب دشمن است که جواب می‌دهد.

آیت الله سید محمد سعیدی به پنج استدلال رهبر معظم انقلاب در رابطه با مقاومت ملت ایران در برابر ایادی آمریکا اشاره و اظهار کرد: واکنش طبیعی هر ملت آزاده در مقابل آرایش تهاجمی دشمن مقاومت است؛ مقاومت در مقابل قلدری، زورگویی و باج خواهی است.

وی با اشاره به ضرورت مقاومت ادامه داد: مقاومت؛ برخلاف ضعف نشان دادن، انفعال، تسلیم و عقب نشینی در برابر دشمن است؛ مقاومت موجب اقتدار، پیروزی و پیشروی در برابر دشمن می‌شود. تجربه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی، تجربه مقاومت حزب الله لبنان، مقابله با ترفند دشمن در استفاده ابزاری از داعش در سوریه و عراق، تجربه انصار الله یمن در مقابل لشکرکشی آل سعودی و تجربه اقتدار بازدارنده موشک‌های نقطه زن جمهوری اسلامی ایران در عقب نشینی ترامپ از تهدیدهای اخیر، همه گویای منطق قوی و اثرگذار مقاومت دلیرانه به جای عقب‌نشینی بزدلانه در برابر دشمن است.

مشهد

امام جمعه مشهد گفت: مذاکره راه میانبر آمریکا برای سلطه بر ایران است و در این مذاکره هیچ هدفی مبنی بر خلاصی ایران از تحریم اقتصادی دنبال نمی‌شود.

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: شورای عالی امنیت ملی ایران اما با کمال اقتدار مهلت دو ماهه داد که اروپا مشکل تحریم‌های اقتصادی ایران را حل کند در غیر این صورت ایران به فناوری هسته‌ای برخواهد گشت که هم اروپا و آمریکا را بیچاره کرده است.

وی با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه معصومین در سال ۱۳۴۴ قمری در قبرستان بقیع شهر مدینه گفت: ۹۷ سال از خرابی و ویرانی بقیع می‌گذرد اما این تخریب در نتیجه تهاجم نظامی دشمن نبود بلکه نتیجه یک مذاکره بود.

بجنورد

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: سخنان مقتدرانه رهبری در باره آمریکا که به نخست وزیر ژاپن منتقل شد نشأت گرفته از کلام وحی الهی است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: آمریکا و رئیس جمهور آن ترامپ این قدرت را ندارند که بر ساحت نظام اسلامی حتی خدشه‌ای وارد کنند. مردم به جمهوری اسلامی رأی داده و برای آن جنگیده‌اند و در این راه هزاران شهید داده‌اند تا تسلیم زورگویان نشویم.

وی به برخی از آیات قرآن اشاره و تصریح کرد: در قرآن آیه‌ای است که در آن گفته شده کافران حق ندارند بر سرنوشت مؤمنان تسلط پیدا کنند و در آیه دیگری نیز آمده است پیامبر و یاران او با مؤمنان مهریان و با دشمنان سرسخت و استوارند و این آیات نشان می‌دهد که موضع قاطع رهبری از دین و قرآن نشأت گرفته است.

اردبیل

امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا دنیا را با نظام ارباب و رعیتی و با تقسیم دنیا به فرمانده و فرمانبر اداره می‌کند و در اجرای سیاست ماکیاولیستی نمره ۲۰ دارد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی اردبیل اظهار داشت: وقتی ما مبتلا به دشمنی شدیم که سد راه ما کرده و قصد جان ما را دارد برای نجات خود قبل از هر اقدامی اولین کاری که باید بکنیم توجه به روحیه و ماهیت اوست. وزیر خارجه اسبق آمریکا می‌گوید “دنیا به مثابه یک قطار است و ما تعیین می‌کنیم که این قطار کجا برود” و براین اساس آمریکا یک تروریست بزرگ دولتی است؛ یک تروریست تمام عیار اقتصادی است و اقتصاد دنیا را برای منویات شوم خود به گروگان گرفته است و دنیا را با حق ویژه و درجه بندی انسان‌ها اداره می‌کند.

یاسوج

امام جمعه یاسوج گفت: ایستادگی کشور و ملت ایران مقابل نظام سلطه به الگویی برای مسلمانان جهان و مردم منطقه خاورمیانه تبدیل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی اظهار داشت: دونالد ترامپ به تازگی اعلام کرده که شعار مرگ بر آمریکا از سوی ملت ایران ترک شده است. این در حالی است که شعار مرگ بر آمریکا روز به روز به طور رساتر، بلندتر و جدی تر از سوی ملت ایران سر داده می‌شود و هرگز فراموش نخواهد شد.

امام جمعه یاسوج بیان کرد: عربستان سعودی نوکر حلقه به گوش آمریکا و رژیم صهیونیستی است و با حمایت آنها نیز انواع جنایت‌ها را در کشور مسلمان یمن مرتکب می‌شود.

ساری

نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت: پیشنهاد مذاکره از جانب آمریکا ترفندی برای فریب دادن مردم است.

آیت الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ساری افزود: خوشبختانه مردم ایران به انقلاب و رهبرخود عشق می‌ورزند و هرگز اجازه نخواهند داد تا ارزشهای معنویشان از طریق مذاکره با آمریکا مخدوش شود. آمریکا همواره در چهل سال اخیر سعی کرده که با ارعاب، تهدید و تحریم مردم را در فشار بگذارد لذا مذاکره با او منفعتی برای مردم و نظام الهی ندارد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری افزود: فرستادن دلال‌ها از کشورهایی که همواره با دشمنان ایران اسلامی همدستی کرده‌اند نمی‌تواند اطمینان مردم ولایت مدار را جلب کند.

کرج

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن هیمنه آمریکا را به هیچ گرفتند و روح امید را در دل ملت زنده کرد.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی ظهار داشت: طی هفته گذشته ۲ سفر مسؤولان خارجی را به کشور شاهد بودیم که شاید در ظاهر تلاش شأن این بوده که برجام را حفظ کنند اما در واقع پیام زیاده خواهی به همراه داشته‌اند. وی با اشاره به این سفرها اضافه کرد: چرا زمینه حضور این افراد را در کشور فراهم می‌کنیم و زندگی و معیشت مردم را معطل این سفرها می‌کنید؟ معیشت مردم را از بازی‌های سیاسی دور کنید.

حسینی همدانی گفت: وزیر خارجه آلمان در سفر خود به کشورمان مطرح می‌کند که ایران در برجام بماند اما اروپا بدون آمریکا نمی‌تواند برجام را اجرا کند، می‌گویند نمی‌توانیم در تعهداتمان باقی بمانیم، اما شما ادامه بدهید.

کرمانشاه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با تبریک ۲۷ خرداد و تشکیل جهاد سازندگی گفت: جهاد سازندگی یکی از سازمان‌های مؤثر در انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس و پشتیبانی جنگ بود.

آیت الله مصطفی علما با اشاره به اینکه جهاد سازندگی خدمات زیادی به انقلاب اسلامی داشته است، افزود: امروز نیز جهاد کشاورزی خدمات مهمی دارد و میدان کار و فعالیت و تلاش است.
او با تقدیر از دست اندرکاران سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه به خاطر خدمات ۴۰ ساله تصریح کرد: باید با برنامه ریزی اصولی محصولات کشاورزی را تولید نمائیم.
امام جمعه کرمانشاه در ادامه خطبه‌های نماز، انقلاب اسلامی را حاصل قدرت و عزت ملت ایران دانست و گفت: سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب و آوردن پیام رئیس جمهوری آمریکا را نشانه اقتدار و عزت ملت مسلمان ایران دانست.

اهواز

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: خسارت‌های ناشی از سیلاب باید هر چه سریع‌تر به مردم آسیب دیده پرداخت شود چرا که بسیاری از خانوارهای سیل زده اکنون با حداقل امکانات زندگی می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد با تاکید بر کمک رسانی هرچه بیشتر به مناطق سیل زده خوزستان گفت: اولویت ما رسیدگی به امور سیل زدگان بوده و انتظار می‌رود تمامی دستگاه‌ها بخصوص استان‌های معین مانند ابتدای کار در شرایط کنونی نیز با تمام ظرفیت به مردم سیل زده خوزستان خدمت رسانی کنند.

وی در ادامه با انتقاد از تعطیلی‌های مکرر در کشور و استان خوزستان بیان داشت: تعطیلی‌های بیش از اندازه به غیر از مناسبت‌های مذهبی ما را از جنگ اقتصادی عقب می‌اندازد، به همین دلیل در روزهای تعطیل نیز نباید کار و فعالیت کاهش یابد

یزد

امام جمعه موقت شهر یزد گفت: راه عزت و تداوم اقتدار ملت و جمهوری اسلامی ایران در دنیا ایستادگی در برابر استکبار جهانی به خصوص آمریکای جهانخوار است.

حجت الاسلام سید جواد آیت اللهی به سخنان مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد سالگرد ارتحال امام راحل (ره) اشاره کرد و افزود: ماحصل کلام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی فقط مقاومت و ایستادگی در مقابل توطئه‌های کفر جهانی است.

وی ادامه داد: اگر تاریخ نظام را در ۴۰ سال گذشته مورد بررسی دقیق قرار دهیم هرجا مردم و مسئولان ما با وحدت کلمه و روحیه انقلابی و دینی در برابر دشمنان ایستادگی کردند، عزت و عظمت نصیب جامعه اسلامی شده است.

امام جمعه موقت یزد تصریح کرد: مذاکره و کوتاه آمدن در برابر دشمنان نه تنها فایده‌ای ندارد بلکه موجب ذلت ملت و کشور می‌شود و باید مسئولان همچنان تابع اوامر مقام معظم رهبری باشند و در مسیر تحقق توصیه‌های معظم له تلاش کنند.

زاهدان

امام جمعه موقت زاهدان گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی دیپلماسی ذلت در دوران ستم شاهی در ایران هم اینک به دیپلماسی عزت تبدیل شده و این از برکات انقلاب است.

حجت الاسلام مجتبی عزیزی اظهار داشت: هم اینک وضعیت امروز ایران در مقایسه با زمان پهلوی در موضع اقتدار و عزت قرار دارد. در روزهای گذشته سه نفر از کشور عمان، آلمان و ژاپن با یک پیام به کشور ما سفر کردند.

امام جمعه موقت زاهدان افزود: نخست وزیر ژاپن وقتی در محضر رهبر معظم انقلاب حاضر شد گفت یک پیام از طرف رئیس جمهور آمریکا دارد اما رهبری معظم فرمودند من این شخص را شایسته پیام نمی دانم حتی ارزش این را ندارد که جواب پیام او را بدهیم.

بیرجند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مذاکره، پوششی برای فریبکاری استکبار جهانی است و امروزه دولت و ملت به اهمیت آن پی برده اند.

حجت الاسلام محمد مختاری افزود: امروزه آمریکا ادعا دارد که با مذاکره می‌خواهد جمهوری اسلامی ایران را به پیشرفت برساند اما بر این باوریم که اگر پیشرفتی بود باید در زمان پهلوی اول و دوم به عنوان دست نشانده‌های استکبار جهانی اتفاق می‌افتاد. آمریکا و انگلیس در این سال‌ها فقط به دنبال منافع خودشان در ایران بودند وگرنه چرا با انقلابی که مردمی‌ترین انقلاب جهان با انتخاب ۹۸ درصد آرای مردم بود مخالفت کردند و سر عناد داشتند چون می‌خواستند که ایران و ایرانی بنده آنها باشد.

تبریز

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن مایه عزت ایران و جامعه اسلامی است، گفت: تنها راه مقابله با دشمن، مقاومت است.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: سخنان دیروز رهبری مایه مباهات جهان اسلام و عزت و عظمت ایران است. معظم له در دیدار با «آبه شینزو» تاکید کردند جمهوری اسلامی هیچ اعتقادی به آمریکا ندارد و تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارچوب برجام را به هیچ وجه تکرار نخواهد کرد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه هیچ ملت عاقلی مذاکره تحت فشار را نمی پذیرد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند مشکل ما با آمریکا بر سر موضع تغییر رژیم نیست چون قادر به اجرای آن نیست همان طور که در ۴۰ سال گذشته روسای جمهور امریکا تلاش کردند اماموفق نشدند.

بندرعباس

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به مطالب مطرح شده در ملاقات نخست وزیر ژاپن با رهبری انقلاب گفت: قدرت رهبر معظم انقلاب اسلامی از قرآن سرچشمه می گیرد.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بندرعباس اظهار کرد: هر قدرتی که سرچشمه آن آیات کلام الله مجید باشد شکست ناپذیر، ماندنی و پا برجا خواهد ماند. وی با تشریح آیه هشت سوره توبه در خصوص وفای به عهد و نادیده گرفتن و شکستن آن اضافه کرد: ملت ایران به داشتن چنین رهبری افتخار می کند و هیچگاه با پیمان شکنان سرمیز مذاکره نخواهند نشست.

گرگان

خطیب جمعه گرگان با اشاره به دیدار اخیر آبه شینزو نخست وزیر ژاپن به عنوان حامل پیام دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا برای مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران گفت: پاسخ و موضع رهبر معظم انقلاب در این دیدار قاطع و بسیار محکم بود.

حجت الاسلام قاسم لیوانی اظهار داشت: ما همچنان به آمریکا به دلیل اقدامات خصمانه از ابتدای پیروزی انقلاب تا رفتار غیرعقلانی با خروج از برجام و اعمال تحریم‌ها، اطمینان نداشته و نداریم. رییس جمهور کنونی آمریکا در مدت مسوولیتش با جمهوری اسلامی ایران صداقت نداشته و نشان داده هیچ تضمینی برای وفاداری به قراردادهای بین المللی وجود ندارد.

خرم آباد

امام جمعه موقت خرم آباد گفت: تجربه برجام نشان می دهد دل خوش کردن و مذاکره با آمریکا عاقلانه نیست.

حجت الاسلام بهروز شمسی فر اظهار داشت: از کجا معلوم مذاکره ای شود و ترامپ یا دولت بعدی آن را نقض نکند، مذاکره درد جامعه را نه تنها حل نمی کند بلکه مشکلات ما را اضافه می کند. وی با بیان اینکه امنیت ما مرهون خون شهداست گفت: اگر امروز ترامپ درخواست مذاکره دارد این ثمره خون شهداست که نشان از عظمت انقلاب و ضعف آنهاست.

اراک

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: آمریکا در سیاست خارجی و تفاهنامه های بین المللی تعهد و صداقت ندارد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی اراک افزود: آمریکا از ۷۰ سال گذشته از کودتای ۲۸ مرداد تاکنون نسبت به ملت ایران توطئه‌های مختلفی را طراحی و عملیاتی کرده است. این کشور در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران آخرین تجهیزات نظامی دنیا را در اختیار صدام قرار داد تا ایران را در این جنگ شکست دهد.

امام جمعه اراک گفت: این کشور هرگز دلسوز ملت ایران نبوده و نخواهد بود و به دروغ می‌گویند قصد براندازی نظام را ندارند. ملت ایران در برابر دشمنان واحد منسجم و یکپارچه ایستاده و از آرمان‌های امام و شهدا تا توان دارد حمایت می‌کند.

بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: سفر نخست وزیر ژاپن به ایران برای ابلاغ پیام رئیس جمهوری آمریکا توطئه ای سیاسی برای فریب افکار عمومی جهان است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با نخست وزیر ژاپن افزود: آمریکا تلاش می کند با این حرکت خود به جهانیان اعلام کند ما خواهان مذاکره هستیم اما ایران نمی پذیرد. سفر نخست وزیر ژاپن به ایران بیانگر ضعف و در بن بست قرار گرفتن آمریکا و نشان از عزت مردم بزرگوار ایران است.

صفایی بوشهری اضافه کرد: آمریکا از طرفی پیام مذاکره با ایران را ارسال می کند از طرفی دیگر تحریم های خود بر علیه کشور را تشدید می کند. نپذیرفتن پیام رئیس جمهوری آمریکا از سوی رهبر معظم انقلاب موضوعی اصولی، انقلابی و ستودنی است و عزت ایرانیان را دوچندان کرد.

ارومیه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: تماشاگران لیگ ملت های والیبال نظم را در سالن غدیر ارومیه رعایت کرده و از مباحث قومیتی در این رویداد بین المللی دوری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های نمازجمعه این هفته ارومیه افزود: پرداختن به مسائل قومیتی در یک رویداد بین المللی صحیح نیست و چهره آذربایجان غربی و این منطقه را بدجلوه می دهد.وی همچنین کسب پیروزی با هدف شادی ملت ایران را نوعی عبادت دانست و اظهار داشت: اگر انسان کاری را برای خدا انجام دهد، نتیجه اش ارزشمند خواهد بود و تیم ملی ایران با توکل به خدا وارد میدان شوند.
وی با اشاره به اینکه وجود رهبر معظم انقلاب برای کشور و ملت ما یک نعمت بزرگ است، بیان کرد: رهبری با سخنان قاطع و دندانشکن خود در دیدار با نخست وزیر ژاپن، ایران را در دنیا عزتمند و سربلند کردند.

قزوین

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با این مقام ژاپنی، قدرت نظام اسلامی ایران را به جهانیان اثبات کرد.

آیت الله عبدالکریم عابدینی افزود: اینکه مقام معظم رهبری فرمودند من شخص ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی بینم، قدرت ایشان را نشان می‌دهد و ما اگر شکر این نعمت را به جای آوریم، لیاقت درک ظهور را هم پیدا می‌کنیم. وی با بیان اینک این سفر در واقع بار دیگر تاثیر و قدرت مقاومت در برابر استکبار و استیصال دولت آمریکا در مقابل ایران را ثابت کرد، اظهار داشت: سفر نخست وزیر ژاپن نشان داد که مقاومت ما آمریکا را مجبور به عقب نشینی می‌کند، در حالی که هر گاه دولت ایران کوتاه آمده در همان جا آمریکا برای تحریم‌های بیشتر تشویق شده است./ایرنا