کارکنان قراردادی دانشگاه ها از مزایای نیروهای رسمی برخوردار می شوند

مسعود شمس بخش پنجشنبه در دیدار با اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه ایلام افزود: این تصمیم به منظور اجرای عدالت نسبی در دانشگاه‌ها اتخاذ شده که گام مهمی در جهت حل بخشی از مشکلات مالی کارکنان قراردادی است. مشاور وزیر علوم با اشاره به رایزنی‌ها و پی‌گیری‌های وزیر و سایر مقامات وزارت علوم برای […]

مسعود شمس بخش پنجشنبه در دیدار با اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه ایلام افزود: این تصمیم به منظور اجرای عدالت نسبی در دانشگاه‌ها اتخاذ شده که گام مهمی در جهت حل بخشی از مشکلات مالی کارکنان قراردادی است.

مشاور وزیر علوم با اشاره به رایزنی‌ها و پی‌گیری‌های وزیر و سایر مقامات وزارت علوم برای تبدیل وضعیت کارکنان قرادادی و پرسنل شرکتی، گفت: با رایزنی‌های که انجام شده مجوزهایی در این زمینه اخذ شده اما جوابگوی نیاز دانشگاه‌ها نیست.

شمس بخش همسان‎سازی حقوق کارکنان قراردادی با کارکنان رسمی در دانشگاه‌ها را گام مهمی ذکر کرد و افزود: تلاش می‌شود تا تعداد مجوزها افزایش یاید تا در روند تبدیل وضعیت‌ها گشایشی صورت گیرد.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب استان ایلام در زمینه بیکاری، اظهار کرد: دانشگاه‌ها موظف هستند برای حل مشکلات و معضلات جامعه راهکار پیدا کنند و از جمله مشکلات موضوع بیکاری جوانان است که دانشگاه‌ها با ارائه راهکار و توانمندسازی دانشجویان می‌توانند در این راه گام بر دارند.

وی با تمجید از پیشرفت‌های دانشگاه ایلام در حوزه‌های مختلف در سال‌های اخیر، تأکید کرد: به طور قطع این پیشرفت‌ها حاصل همکاری و همدلی اساتید، کارکنان و مدیریت دانشگاه ایلام است که باید ادامه داشته باشد تا جایگاه آن در سطح کشور ارتقاء یابد./ایرنا