سهمیه سوخت صادراتی مرزنشینان ایلامی به پنج میلیون لیتر افزایش یافت

علی اصغر چاغروندی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ما یادآور شد: این میزان سهمیه فروش سوخت صادراتی دربازه زمانی ۲ ماهه است و خانوارهای مرزنشین روستایی ۲۰ درصد سود حاصل از فروش سوخت را دریافت می‌کنند. به گفته وی سوخت صادراتی مرزنشینان ایلامی به استان خراسان رضوی به عنوان استان معین جهت فروش […]

علی اصغر چاغروندی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ما یادآور شد: این میزان سهمیه فروش سوخت صادراتی دربازه زمانی ۲ ماهه است و خانوارهای مرزنشین روستایی ۲۰ درصد سود حاصل از فروش سوخت را دریافت می‌کنند.

به گفته وی سوخت صادراتی مرزنشینان ایلامی به استان خراسان رضوی به عنوان استان معین جهت فروش انتقال داده و سود حاصل از آن به مرز نشینان پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه ایلام از ساماندهی معیشت ۶ هزار و ۶۰۰ خانوار مرزنشین در این استان خبر داد و افزود: در مرحله اول مجوز صادرات فروش چهار میلیون لیتر سوخت برای مرزنشینان این استان اخذ و صادر شد که سود حاصل از این میزان فروش نیز به خانوارهای مرزنشین پرداخت گردید.

به گفته چاغروندی، خانوارهایی که تا شعاع ۲۰ کیلومتری از مرز سکونت دارند، مشمول این قانون قرار می‌گیرند.
به گزارش ایرنا، حدود یک سال است طرح پرداخت سود حاصل از فروش و صادرات سوخت به روستاییان ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتری مرزهای استان ایلام اجرا می‌شود و طبق گفته مسئولان، این طرح نقش زیادی در کاهش قاچاق سوخت در این مناطق داشته است.
براساس مصوبه هیأت دولت در سال ۹۰، بخشی از سود حاصل از صادرات فرآورده‌های نفتی به روستاهای مرزی که در شعاع ۲۰ کیلومتری از مرز واقع شده‌اند، پرداخت می‌شود./ایرنا