کاروان های زیارتی مایحتاج خود را از عراق تامین کنند

قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: کشور عراق جرائم بسیار سنگینی برای مقابله با قاچاق مواد مخدر دارد و باید کنترل قوی در مرز مهران برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر در کشور عراق داشته باشیم. وی با اشاره به اهمیت امنیت زوار در […]

قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: کشور عراق جرائم بسیار سنگینی برای مقابله با قاچاق مواد مخدر دارد و باید کنترل قوی در مرز مهران برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر در کشور عراق داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت امنیت زوار در کشور عراق افزود: برخوردهایی که با زوار ما در کشور عراق صورت می گیرد در خصوص قاچاق مواد مخدر بسیار بد است و باید از این امر در مرز مهران جلوگیری لازم صورت گیرد.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از حمل ارزاق کاروان های عتبات عالیات انتقاد کرد و تأکید کرد: کاروان های زوار عتبات عالیات باید مایحتاج خود را در کشور عراق تأمین و از انتقال و حمل کالاهای اساسی به کشور عراق جلوگیری شود.

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش تولیدات و محصولات کشاورزی تقدیر کرد و گفت: افزایش خوبی در تولید دانه های روغنی داشتیم البته باید از خروج محصولات کشاورزی جلوگیری شود و کشاورزانی که از نهاده ها و بذر دولتی استفاده کرده اند گندم خود را عرضه کنند.

وی گفت: امسال اگر به خوبی نسبت به خرید محصولات کشاورزی اقدام شود رکوردی جدید در تولیدات محصولات کشاورزی در استان ایلام رغم خواهد خورد و در این زمینه باید کنترل و نظارت لازم صورت گیرد تا از قاچاق محصولات کشاورزی هم جلوگیری شود.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: برخی از افراد از تحویل گندم خودداری می کنند که با توجه به در اختیار قرار گرفتن نهاده یارانه ای به دستور دادستان این افراد شناسایی و الزام به تحویل محصول می شوند.

در این نشست گزارشی از وضعیت کالاهای قاچاق در مرز ارایه شد./ایرنا