دانشگاه های غرب کشور ارتباطات علمی را با عراق تقویت کنند

مسعود شمس ‌بخش روز شنبه در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه ایلام با اشاره به اهمیت دانشگاه‌های غرب کشور در ارتباط و همکاری با کشور عراق، اظهار کرد: برای توسعه همکاری‌های علمی و بین المللی، پاسخ به نیازها و ارتقا توان علمی و اجرایی تحصیل کرده‌های این کشور باید بصورت ویژه دانشگاه‌های غرب کشور […]

مسعود شمس ‌بخش روز شنبه در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه ایلام با اشاره به اهمیت دانشگاه‌های غرب کشور در ارتباط و همکاری با کشور عراق، اظهار کرد: برای توسعه همکاری‌های علمی و بین المللی، پاسخ به نیازها و ارتقا توان علمی و اجرایی تحصیل کرده‌های این کشور باید بصورت ویژه دانشگاه‌های غرب کشور و از جمله دانشگاه ایلام تقویت شوند.

وی تاکید کرد: تقویت و ارتقا دانشگاه های غرب کشور علاوه بر پاسخ‌گویی به نیازهای کشور عراق، با تربیت نسل جوان تحصیل کرده در این کشور به واسطه تاثیرگذاری که دارند، خطر جنگ و خسارت مربوط به آنرا برای همیشه از مرزهای غربی کشور دور خواهد شد.

مشاور وزیر علوم گفت: ارتباطات و پیگیری‌های رئیس دانشگاه ایلام و تیم همراه وی در توسعه دانشگاه نقش کلیدی داشته است که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

شمس بخش با اشاره به روند توسعه دانشگاه ایلام، افزود: بازدید از بخش های مختلف دانشگاه نشان می دهد توسعه در ابعاد مختلف بخوبی اتفاق افتاده است که نتیجه زحمات افراد مختلفی در دوره جدید و همچنین در طول سال‌های گذشته است که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به بازدید از پروژه ساختمان توسعه دانشکده ادبیات و علوم انسانی، ضمن تشکر از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام برای تأمین اعتبارت این پروژه از محل ردیف‌های استانی، اظهار کرد: روند پیشرفت این پروژه رضایت بخش است اما نیازمند پی‌گیری بیشتر برای تکمیل نهایی است.

مشاور وزیر علوم تاکید کرد: اگر آنچه که درباره راه‌اندازی برج فناوری در این مکان مد نظر است تحقق یابد و واحدهای فناور و مرکز جوار در این دانشگاه مستقر شود، همه دانشجویان، جوانان و مردم استان ایلام می‌توانند از امکانات و ظرفیت‌های آن استفاده کنند.

دانشگاه ایلام با ۶ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا و ۲۰۰ عضو هیات علمی، ۳۲ گروه آموزشی دارد و در سال ۱۳۷۰ در سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام از دانشکده زیر مجموعه دانشگاه رازی کرمانشاه به دانشگاه ارتقا یافته است.

استان ایلام در مجموع ۳۶ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که ۴۰ هزار دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند./ایرنا