حضور زنان در ورزشگاه ها چالش برانگیز نیست

سید رضا صالحی امیری که در حاشیه مراسم تجلیل از چهره های برتر دانشجویی در عرصه های علمی و ورزشی کشور که امروز (۲۵ خرداد ماه) در ساختمان خوارزمی دانشگاه الزهرا (س) تهران برگزار شد، با بیان اینکه بدون حضور و همراهی زنان رسیدن به توسعه همه جانبه میسر نیست، گفت: زنان پرچمدار توسعه هستند […]

سید رضا صالحی امیری که در حاشیه مراسم تجلیل از چهره های برتر دانشجویی در عرصه های علمی و ورزشی کشور که امروز (۲۵ خرداد ماه) در ساختمان خوارزمی دانشگاه الزهرا (س) تهران برگزار شد، با بیان اینکه بدون حضور و همراهی زنان رسیدن به توسعه همه جانبه میسر نیست، گفت: زنان پرچمدار توسعه هستند و بدون آنان کشور پیشرفتی نخواهد داشت.

صالحی امیری ادامه داد: امروز برای حضور زنان در ورزشگاه ها نیاز به عبور از نگاه و افکار جنسیتی هستیم و قطعاً این حضور چالش برانگیز نیست. این مساله با دو حضور اخیر زنان در ۲ رویداد مهم فوتبال به همگان اثبات شده است.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: من باور دارم زنان ما باید در تمامی رشته های ورزشی حضور فعالی داشته باشند و در رویدادهای مختلف آسیایی، جهانی و المپیک حضور داشته و برای کشور افتخار آفرینی کنند.

وی ادامه با اشاره به حضور زنان در ورزشگاه ها برای دیدن مسابقات فوتبال گفت: زنان هر زمان در ورزشگاه ها حضور داشتند به دلیل رعایت مسایل اخلاقی چالش یا مشکلی ایجاد نشده است که این مساله از اهمیت زیادی برخوردار است.

صالحی امیری ادامه داد: برای اینکه خیلی زود از نظر جنسیتی در عرصه ورزش بین زنان و مردان به تساوی برسیم باید تعداد زنان و مردان حاضر در مسابقات جهانی و المپیک برابر یا نزدیک به هم باشد زیرا دیگر جایی برای شعار دادن باقی نمانده است.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: دیگر با سخنرانی و شعار دادن نمی توانیم به دنیا بگوییم که در ایران تبعیض جنسیتی وجود ندارد حال وقت عمل است و ما باید نشان دهیم زنان ما هم پا و همراه با مردان توانایی درخشش در بازی های آسیایی و المپیک ها را دارند.

وی گفت: ما باید به تمام جهانیان ثابت کنیم که زنان ایران می توانند در تمامی عرصه ها از جمله ورزش قهرمانی فعالیت کرده و برای کشور افتخار آفرینی کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه مراسم تجلیل از چهره های برتر دانشجویی در عرصه های علمی و ورزشی گفت: اگر این روزها والیبال ایران به پیروزهای شیرینی دست یافته است در واقع این خواست یک ملت بوده نه فقط تلاش تیم ملی، بنابراین پرچمی که در توسط زنان در عرصه های مختلف ورزی به اهتزاز در می اید نیز غروز و هویت یک ملت را نشان می دهد.

این مسئول ورزشی اظهار امیدواری کرد که تا در آینده نزدیک محیطی در کشور برای دختران ورزشکار فراهم شود تا آنان عملکرد موفق تری در عرصه های مختلف داشته باشند و دانشگاه الزهرا نیز پرچمدار درخشش دختران ایران باشند./ایرنا