تساوی ارزشمند قطر مقابل پاراگوئه

جام ملت های آمریکای جنوبی با حضور ۱۲ تیم و به میزبانی برزیل در حال پیگیری است. بامداد امروز (دوشنبه) و از گروه دوم، قطر قهرمان آسیا که به عنوان میهمان در این رقابت ها حضور یافته است در ورزشگاه «ماراکانا» به مصاف پاراگوئه رفت و در حالی که با ۲ گل از حریف عقب […]

جام ملت های آمریکای جنوبی با حضور ۱۲ تیم و به میزبانی برزیل در حال پیگیری است.

بامداد امروز (دوشنبه) و از گروه دوم، قطر قهرمان آسیا که به عنوان میهمان در این رقابت ها حضور یافته است در ورزشگاه «ماراکانا» به مصاف پاراگوئه رفت و در حالی که با ۲ گل از حریف عقب بود در نهایت به تساوی ۲ بر ۲ رسید.

این دیدار با حملات پاراگوئه آغاز شد و در دقیقه چهارم «سعد الشیب» دروازه بان قطر مرتکب خطای پنالتی شد تا «اسکار کاردوسو» گل نخست بازی را به ثمر برساند.

قطری ها که برای نخستین بار حضور در تورنمنتی بزرگ و خارج از قاره آسیا را تجربه می کنند تا در دقیقه ۳۰ به طور کامل تحت تاثیر حریف قرار داشتند، اما به تدریج عملکرد بهتری را ارائه کردند.

در دقیقه ۵۶ «گونزالس» با شوتی تماشایی گل دوم پاراگوئه را به ارمغان آورد، اما در ادامه شرایط تغییر کرد.

در دقیقه ۶۸ «معز علی» بهترین گلزن آسیا از پاس «طارق سلمان» استفاده کرد و به زیبایی یکی از گل های خورده قطر را جبران کرد.

حملات قهرمان آسیا ادامه یافت و در دقیقه ۷۷ «بوعلام خوخی» هافبک تدافعی قطر موفق شد تا کار تیمی این تیم را به گل تساوی تبدیل کند.

قطر در دقایق پایانی می توانست در ضد حملات به گل برتری نیز دست یابد که بی دقت مهاجمان مانع از این اتفاق مهم شد.

پیش از این و در دیگر دیدار گروه دوم، کلمبیا با هدایت «کارلوس کی روش» و در دیداری تماشایی با حساب ۲ بر صفر مقابل آرژانتین به پیروزی دست یافت.

از ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه و از گروه سوم، اروگوئه یکی از مدعیان قهرمانی به مصاف اکوادور می رود./ایرنا