پاس های «معروف» مقابل روسیه مثال زدنی بود

یدالله کارگرپیشه روز دوشنبه و پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل روسیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازیکنان با انگیزه ایران در سومین و آخرین دیدار خود هماهنگی و انسجام خوبی به نمایش گذاشتند و در این میان مدیریت داخل زمین توسط «معروف» به عنوان بهترین پاسور جهان بیشتر به […]

یدالله کارگرپیشه روز دوشنبه و پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل روسیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازیکنان با انگیزه ایران در سومین و آخرین دیدار خود هماهنگی و انسجام خوبی به نمایش گذاشتند و در این میان مدیریت داخل زمین توسط «معروف» به عنوان بهترین پاسور جهان بیشتر به چشم می‌خورد.

وی بیان کرد: بازی سازی بی نقص این بازیکن و تنوع پاس‌های وی بازیکنان خط حمله ایران را طوری هدایت می‌کرد که دفاع تیم ملی روسیه حرفی برای گفتن در مقابل آنان نداشت.

وی ادامه داد: امیر غفور نیز به عنوان امتیازآورترین میدان عملکرد درخشانی داشت و توانست ۱۷ امتیاز را فقط از ۲۲ اقدام به اسپک خود کسب کند که این آمار در نوع خود قابل توجه است.

کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال ایران گفت: در این دیدار تجربه بالای بازیکنان تیم ملی ایران بر جوانی روسیه غلبه کرد و شادی و نشاط اجتماعی را به مردم ایران هدیه داد.

کارگرپیشه افزود: اولویت تیم‌های صاحب والیبال حضوری قدرتمند در رقابت‌های جام جهانی، قهرمانی جهان و انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن است و به همین دلیل رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال را در اولویت بعدی قرار می‌دهند و با بازیکنان جوان در این رقابت‌ها حاضر می‌شوند.

‌تیم ملی والیبال ایران عصر روز (یکشنبه) در نهمین مسابقه خود از هفته نهم لیگ ملت‌های والیبال به مصاف روسیه رفت و در حضور بیش از هشت هزار تماشاگر مشتاق و با نتیجه سه بر صفر این تیم را شکست داد؛ سه ست این بازی با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران رقم خورد.

ایران با نتیجه‌ای که مقابل روسیه کسب کرد، با ۸ برد از ۹ مسابقه و به دست آوردن ۲۴ امتیاز، هفته سوم مسابقات را با حضور در صدر جدول رده‌بندی به پایان برد.

روسیه پرافتخارترین تیم تاریخ والیبال جهان و رکورددار کسب مدال طلا در المپیک، قهرمانی جهان و جام جهانی است.

به این ترتیب تیم ملی والیبال ایران بدون اینکه هیچ شکستی در ارومیه متحمل شود از این شهر به اردبیل می‌رود تا مسابقات هفته چهارم را برگزار کند.

هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال با حضور تیم‌های ملی ایران، روسیه، کانادا و لهستان از ۲۴ تا ۲۶ خرداد ماه جاری در سالن غدیر ارومیه برگزار شد./ایرنا