آسیب های اجتماعی حاشیه شهرها با مشارکت نوجوانان رصد و رفع می شود

فرمان عزیزنیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این طرح با عنوان مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران امسال برای نخستین بار در سطح ۱۴ پایگاه سلامت اجتماعی و مؤسسه‌های غیر دولتی ۱۰ شهرستان استان اجرا می‌شود. وی ادامه داد: در این طرح هر پایگاه مکلف به تشکیل دو گروه ۵۰ نفره از […]

فرمان عزیزنیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این طرح با عنوان مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران امسال برای نخستین بار در سطح ۱۴ پایگاه سلامت اجتماعی و مؤسسه‌های غیر دولتی ۱۰ شهرستان استان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح هر پایگاه مکلف به تشکیل دو گروه ۵۰ نفره از نوجوانان دختر و پسر ۱۳ تا ۱۸ سال شده تا با حضور در محله‌های آسیب زا در زمینه شیوه‌های همیاری اجتماعی برای پشیگیری از آسیب‌های اجتماعی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: نوجوانان مشارکت کننده در این طرح ضمن شناسایی آسیب‌های موجود در محله‌ها راهکارهای لازم را برای رفع آنها با مشارکت تسهیلگران این طرح ارائه می‌دهند.

معاون توسعه فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام هدف از اجرای این طرح را ارتقا توانمندیهای نوجوانان در زمینه افزایش ناخت نسبت به مسائل و آسیب‌های اجتماعی نوجوانان، افزایش مهارتهای کار گروهی و مشارکتی، اصلاح نگرش در جهت جمع گرایی و کار گروهی، ایجاد و توسعه ظرفیت‌های مشارکت نوجوانان در محله‌ها، ایجاد ساز و کار تشویقی برای حمایت از طرح‌های جمعی نوجوانان در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنین ایجاد و توسعه شبکه روابط مشارکتی نوجوانان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برشمرد.

به گفته وی، این طرح از اول تیرماه آغاز و تا پایان فصل تابستان ادامه دارد و برای اجرای مطلوب آن کارگاه آموزشی تربیت مدرس ویژه تسهیلگران این طرح تشکیل شده است.

عزیزنیا بیان کرد: در پایان این طرح نوجوانان دختر و پسر شرکت کننده در طرح مورد تشویق قرار خواهند گرفت./ایرنا