۲ نفر در رابطه با آتش سوزی مراتع کوه رنو ایوان دستگیر شدند

سردار نورعلی یاری روز یکشنبه در گفت وگویی اظهار داشت: در پی تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر وقوع آتش سوزی در مزارع، مراتع و باغات در نقاط مختلف استان ماموران پلیس جهت بررسی به نقاط اعلامی اعزام شدند. وی افزود: گزارش ماموران اعزامی به مناطق خسارت دیده حاکی از […]

سردار نورعلی یاری روز یکشنبه در گفت وگویی اظهار داشت: در پی تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر وقوع آتش سوزی در مزارع، مراتع و باغات در نقاط مختلف استان ماموران پلیس جهت بررسی به نقاط اعلامی اعزام شدند.

وی افزود: گزارش ماموران اعزامی به مناطق خسارت دیده حاکی از آن است که ۲۴۷ هکتار از مزارع و محصولات کشاورزی، ۶ هکتار از مراتع طبیعی و ۱۱ قطعه از باغات دچار آتش سوزی شدند.

وی گفت: این آتش‌سوزی‌ها شامل ۲۳۰ هکتار از محصولات کشاورزی حاشیه رودخانه سیمره، ۱۴ هکتار از مزارع گندم و ۱۱ قطعه از باغات کشاورزان و باغداران دره شهری، سه هکتار از مزارع کشاورزی تحت کشت گندم در تنگه گرمه و سه هکتار از مراتع کوه رنو شهرستان ایوان و همچنین ۳ هکتار از مراتع طبیعی منطقه هر دریژ شهرک شهید کشوری شهرستان ایلام رخ داد.

فرمانده انتظامی ایلام با اشاره به اینکه ۲ نفر با هویت های معلوم در رابطه با آتش سوزی مراتع کوه رنو در شهرستان ایوان دستگیر شده‌اند، خاطرنشان کرد: پلیس با جدیت کامل و تحقیقات کسترده در جهت مشخص کردن علل و عوامل این آتش سوزی ها تلاش می کند.

سردار یاری در پایان با بیان اینکه در مجموع ۲۵۳ هکتار از محصولات کشاورزی، مراتع طبیعی و ۱۱ قطعه از باغات دچار آتش سوزی شدند، از مردم خواست: با توجه به پوشش گیاهی مناطق مختلف استان و شغل کشاورز بودن اکثر هم استانی های عزیزمان از هرگونه اقدام که مراتع و مزارع را با موضوع حریق تهدید می‌کند بپرهیزند.

استان ایلام با ۶۴۰ هزار هکتار جنگل که ۹۰ درصد از آنها درختان بلوط استان به عنوان یکی از مهمترین نقاط جنگلی کشور به شمار می‌رود، از گستره ۲ میلیون هکتاری استان ایلام یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار آن را عرصه‌های طبیعی تشکیل داده است./ایرنا